Pokémon Go tarzında bir Monster Hunter oyunu geliyor

Genel Nis 23, 2023 Yorum Yok
Pokémon Go ile tanınan Niantic ve Capcom, Monster Hunter serisini gerçek dünyanın sokaklarına, parklarına ve mahallelerine taşıyacak olan yeni Monster Hunter oyunu Monster Hunter Now‘ı duyurdu. Eylül ayında dünya çapında iOS ve Android platformlarına çıkacak olan oyunun kapalı beta testleri ise yakında başlayacak.

Monster Hunter Now geliyor

Monster Hunter serisinin imalcisi Ryozo Tsujimoto bir basın açıklamasında, “Monster Hunter Now, oyuncuları Palico’larıyla dışarı çıkmaya ve gerçek dünyada inanılmaz canavarlarla müsabakaya teşvik eden yeni ve gibisi görülmemiş bir Monster Hunter oyunudur” dedi. Niantic’in kurucusu ve CEO’su John Hanke ise şöyle ekledi, “Monster Hunter Now, destansı canavarlarla yüzleşmeyi ve arkadaşlarıyla onlarla savaşmayı Hayal eden herkes için en üst seviye tecrübe olacak.”

İşin Farklı yanı, oyunun Monster Hunter’ın bildiği birebir oyun döngüsünü kullanması olacak. Canavar avlamak, oyunculara daha güzel silahlar ve zırhlar yapmak için kullanılabilecek farklı gereçler kazandıracak ve bu materyaller de daha kuvvetli canavarları avlamak için kullanılabilecek. ek olarak anne konsol oyununda olduğu üzere, Now’da da arkadaşlarınızla avlanabileceksiniz. Lakin taşınabilir oyun birebir vakitte işleri biraz ağırlaştırıyor; savaşlar en Çok 75 saniye sürecek. Niantic’in Pokémon Go sonrası yaptığı NBA All-World, Pikmin Bloom ve Harry Potter: Wizards Unite üretimlerinin hiçbiri Pokémon kadar başarılı olmadı. Bu nedenle Niantic, geçtiğimiz Yıl birtakım projelerini iptal etme kararı almıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir