Türk Telekom, 2023 ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Genel May 09, 2023 Yorum Yok

Türk Telekom, 2023 birinci çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Yılın birinci çeyreğinde şirketin konsolide gelirleri yıllık bazda yüzde 61 artarak 15,3 milyar TL’ye ulaştı. FAVÖK’ü (Faiz, amortisman ve vergi öncesi kâr), yüzde 31,3 FAVÖK marjı ile 4,8 milyar TL olan Türk Telekom’un birinci çeyrekteki net karı ise 645 milyon TL oldu. Yılın birinci çeyreğinde 3,3 milyar TL meblağında yatırım yapıldı.

Abone sayısı 52,5 milyona yükseldi

Yılın birinci çeyreğinde abone sayısı 52,5 milyona yükseldi. Bunlardan 25,6 milyonu taşınabilir abone, 14,8 milyonu ise sabit genişbant abone olarak kayıtlara geçti. FTTH/B (Eve / Binaya Kadar Fiber) abone sayısı 3,6 milyona yükseldi.

Türk Telekom, sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalar kapsamında güneş gücü santrali suram çalışmalarını hızlandırıyor. Bahisle ilgili İzah yapan Türk Telekom CEO’su umut Önal, “Yaptığımız müracaat sonucunda Türkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) tarafından ilgili mevzuat çerçevesinde Şirketimize 317,8 MWe heyeti Güç kapasite tahsisi ilan edilmiştir. Bu kapasite var Yekün elektrik tüketimimizin yaklaşık yüzde 50’sine tekabül ediyor.” dedi.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir