Nintendo, Switch için beklentileri düşürdü: Peki neden?

Genel May 09, 2023 Yorum Yok
Bugün erken saatlerde Nintendo, bütün vakitlerin en başarılı oyun konsollarından biri olarak görülen Nintendo Switch için satış beklentilerini paylaştı. Japon devi, Mart 2024’te sona eren mali yıla kadar Switch satışlarında düşüş bekliyor. İşte bütün detaylar.

Nintendo Switch 2 yakın olabilir

Geçtiğimiz Şubat ayında açıklanan datalara nazaran Nintendo Switch, 122 milyonu aşan bir satışla PlayStation 4’ün (117 milyon) ve GameBoy’un (118 milyon) önüne geçerek bütün vakitlerin en Fazla satan üçüncü oyun konsolu olmayı başardı. Günümüzde ise bu sayı 125,62 milyonu geride bırakırken, Mart 2022′de sona eren mali yılda 17 milyondan biraz fazla Switch satışı gerçekleştirildi.

Bugün yapılan duyuruda ise Nintendo, Switch konsolu satışlarının bu Yıl 15 milyon adede düşeceğine inanıyor. Bu sayı, yıllık yüzde 17’lik bir düşüşe işaret ediyor diyebiliriz. Bildiğiniz üzere Nintendo Switch, yaklaşık yedi Yıl Evvel piyasaya sürüldü ve global pazarlarda Aka muvaffakiyet elde etti. Ancak tedarik zinciri meseleleri nihayet vakitlerde hafiflemiş olsa da, konsol satışları hala düşmeye devam ediyor.

Konu hakkında yapılan açıklamada ise Nintendo Lideri Shuntaro Furukawa, “Switch donanım ve yazılım satışlarının tıpkı suratı sürdürmesi zor“. kelamlarını lisana getirdi.

Öte yandan var söylentiler, Nintendo’nun yeni bir Switch halefi üzerinde çalıştığını argüman ediyor. O denli ki Japonya merkezli Kantan Games’in CEO’su Serkan Toto, içerisinde bulunduğumuz mali yılda ”Switch 2’nin piyasaya sürülmesinin yahut büsbütün yeni bir donanımın piyasaya sürülmesinin nihayet derece Aleni olduğunu” belirtti. Fakat yeni konsol için net bir çıkış tarihi paylaşılmadığını belirtelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir