TikTok, bilim ve teknoloji odaklı yeni akış seçeneğini duyurdu

Genel Mar 15, 2023 Yorum Yok
Toplumsal medya devi TikTok, platformayeni yetenekler kazandırmaya devam edecek üzere görünüyor. Geçtiğimiz günlerde içerik üreticileri için Series – Diziler özelliğini duyuran platform, artık de kullanıcılara yeni bir akış seçeneği sunmayı planlıyor. ‘STEM’ ismi verilen bu akış, kullanıcıların özellikle ilim bahisli içerikler izlemesine İmkan tanıyacak. 

TikTok’a, ilim odaklı yeni bir akış seçeneği ekleniyor

Paylaşılan ayrıntılara göre ”STEM” adını taşıyacak akış kısmında, kullanıcılara bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik alanlarında içerikler sunulacak. Böylelikle kullanıcılar, eğlence odaklı içerikler ortasında gezinmek zorunda kalmadan yararlı bilgilere daha kolay erişim sağlayacak.

TikTok, yeni özelliğin önümüzdeki haftalardan itibaren ABD’deki kullanıcılar için erişime açılacağını söylüyor. Bununla Birlikte yeni özellik, uygulamada hâlihazırda bulunan iki akış seçeneğinin yanına eklenecek. Yani ”Sizin İçin” ve ”takip ediliyor” akış sayfalarının yanında artık ”STEM” kısmı de yer alacak.

Ayrıca toplumsal medya devi, bu kısımdaki görüntülerin Emniyet kuruluşları tarafından sıkı bir halde denetleneceğini söylüyor. Bu kontrolden geçemeyen görüntüler ise akışta yer almayacak. Bilindiği üzere TikTok, yanlış bilgi içeren içerikler ve ulusal Emniyet endişeleri nedeniyle bir müddettir Misli bir biçimde eleştiriliyor.

Öyle ki 2022 sonlarında ABD Senatosu, federal hükümet çalışanlarının devlete ilişkin aygıtlara TikTok indirmesini yasaklayan tasarıyı oy birliği ile kabul etti. Yeni özelliğin TikTok’un ABD’de hayatta kalmasına Yardımcı olup olmayacağını ise Vakit gösterecek diyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir