T-Mobile, Ryan Reynolds’un sahibi olduğu Mint Mobile’ı 1,35 milyar dolara satın alacak

Genel Mar 15, 2023 Yorum Yok
T-Mobile, kısmen Ryan Reynolds‘a ilişkin olan bütçe dostu taşınabilir Cerrah Mint Mobile‘ı 1,35 milyar dolara satın alacağını duyurdu. 2019 yılında Ryan Reynolds’ın satın aldığı Mint Mobile’ın yatırımcısına bu türlü bir kar sağlaması ise beklenmedik bir durum olarak nitelendiriliyor.

T-Mobile, Mint Mobile’ı satın alıyor

T-Mobile, paylaşmış olduğu bir blog gönderisinde Mint Mobile’ın anne şirketi Ka’ena’yı para ve Üleş senedi olarak 1,35 milyar dolara satın almak için bir muahede yaptığını duyurdu. Yapılacak ödemenin yüzde 39’unun nakit, yüzde 61’inin ise Üleş senedi kombinasyonu olarak karşılanacağı söyleniyor. T-Mobile muahedenin bu Yıl içinde tamamlanmasını bekliyor. Öte yandan bu satın alım Birden alınan bir karar değil elbette. Ocak ayında T-Mobile’ın Mint Mobile’ı satın almayı değerlendirmeye başladığı söyleniyor.

Mint Mobile’ın rastgele bir fizikî perakende mağazası bulunmuyor, çünkü işletmeleri büsbütün online olarak aktiflik gösteriyor. Temelinde Mint, T-Mobile ağında bulunan bir taşınabilir sanal File operatörü pozisyonunda. Muahedenin tamamlanmasının akabinde Mint’in kurucuları David Glickman ve Rizwan Kassim, markalarını yönetmek üzere T-Mobile’da kalmaya devam edecek. Öte yandan şirketin sahibi Ryan Reynolds ise Mint ismine “yaratıcı” rolüne devam edecek ve T-Mobile’a pazarlama mevzularında Yardımcı olacak, muhtemelen reklam yüzü olarak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir