Teknoloji dünyasından 1 Nisan şakaları: Fansız fan!

Genel Nis 02, 2023 Yorum Yok
Her Yıl en Üzücü şakaların yapıldığı 1 Nisan’ı kim sevmez ki? Görünüşe nazaran bu tarihi teknoloji dünyası da epeyce seviyor. Pek Fazla teknoloji firması 1 Nisan’a Özel eserler “tanıttı” ve yaratıcılıklarını ortaya koydu. Hepsi hayli saçma olsa da kimileri gerçek bir Eser olsaydı açıkçası satın alınabilirdi.

ASUS ROG Ally

Açıkçası bu yılın en âlâ teknoloji latifesi Asus’tan gelmiş olabilir. ASUS ROG Ally, firmanın birinci ve Biricik el konsolu olarak duyuruldu. özel imal bir AMD Ryzen APU ile gelen aygıtta Windows çalışıyor ve farklı oyun platformlarını destekliyor. Full HD ekran ve kuvvetli donanım, çift fanlı bir soğutma ile serin tutuluyor. GPU tarafındaysa ROG XG Mobile eGPU’su bu aygıta can verecek ve kelamda performans RTX 4090 düzeyinde.

Sapphire Top RX 7999 XTT Mega

Tanınan ekran kartı üreticisi Sapphire de 1 Nisan’ı boş geçmedi. Duyurulan Top RX 7999 XTT Mega ekran kartı sözün tam manasıyla çılgınca. 100 GB GDDR0401 hafıza ile 14K ve ötesi için oyun tecrübesi.

NZXT’nin birinci ekran kartı

NZXT daha Fazla PC kasaları yahut CPU sıvı soğutucuları ile bilinen bir marka ve aslında şirketin ekran kartı pazarına gireceğine dair söylentiler de daha evvelce çıkmıştı. Bu söylentiler hiç elbet 1 Nisan için şahane referanslar. NZXT de ayağına gelen bu fırsatı elbette Geri tepmedi ve birinci ekran kartının imgesini “yakında” diyerek paylaştı. Biricik Sıkıntı görselin bir Yapay zeka tarafından yapılmış olması.

Tamamıyla sessiz, fansız fan

Muhtemelen bütün oyuncuların ve tutkunların istediği şey fanlardan ses gelmemesi olabilir. BeQuiet, tam da bunun için Zero Wings AI fanlarını duyurdu ve evet, külliyen gerçek bir basın bülteni de yayınladı. Kanatları olmayan bu fan, fan suratını ve hava akışını Denetim eden FANOS AI teknolojisinden yararlanarak etkileşimli bir kullanım vadediyor.

Gigabyte’tan kedi yatağı

Kediler sıcak yerlerde uyumayı severler ve bu yüzden sıklıkla oyun oynarken bir biçimde bilgisayar kasasının etrafında dolanırlar. Gigabyte, duyurduğu Aorus Cat Master ile kedinize kasanızın üstünde hoş bir Döşek sunarken RGP aydınlatmalar ile kozmetiği güçlendiriyor.

Razer’dan tıraş makineli oyuncu faresi

Birçok e-sporcu gününün Fazla Aka kısmını ağır idmanlar ile geçiyor ve ferdî bakıma Vakit ayıramıyor. Razer’ın tanıttığı yeni oyuncu faresi Razer Razer ise dahili jilet/tıraş makinesi ile ayrım yaratmayı hedefliyor. Razer Chroma RGB özelliğine sahip Razer Razer, en hisli ciltlerde bile pak bir tıraş sağlamak için 1.337 mikro bıçak kullanıyor. Bu ortada Razer’a nazaran, denekler Razer Razer’ı kullandıktan sonra oyunlarda %69’luk bir performans artışı yaşadı. Lakin bu bir pazarlama söylemi olabilir.

Eski usul PC kasası arayanlar için

Silverstone, 90’lı yılların PC kasalarına hürmet duruşunda bulunan SST-FLP01-W ve SST-FLP01-B kasalarını tanıttı. Silverstone kasayı ak olarak tanımlasa da, kasa daha Fazla eski moda bej renginde. Evet, kasanın üzerinde bir Turbo düğmesi bile var. SST-FLP01-W, Micro ATX, ATX ve hatta SSI-CEB anakartları ile uyumlu. Üstelik eserlerde iki adet 5.25 inç disket yuvası da bulunuyor. Şayet Özgün Doom tozlu raflarınızın bir köşesinde ise bu kaçırılmayacak bir fırsat.

MSI güç içeceği

MSI’ın hala yapmadığı bir şey varsa o da muhtemelen yenecek bir şeydir. MSI, oyuncuların ‘gerçek oyun’ için şekersiz bir güç içeceği ile uzun oyun seanslarında enerjik hissetmelerini istiyor. Ne yazık ki MSI, içeceğin hangi tatlarda var olduğunu paylaşmadı. Fakat reklam, serinletici ve ferahlatıcı olduğunu sav ediyor. Açıkçası birtakım eserler için kullanıcılar gerçek olmasını isteyebilir. Bilhassa Silverstone’ın kasaları şahane duruyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir