Tecno bukalemun gibi renk değiştiren ilginç bir teknoloji geliştirdi

Genel Şub 27, 2023 Yorum Yok
nihayet periyotta akıllı telefonların dizaynlarında tıpkı anda farklı renkleri yansıtma tahlilleri öne çıkmaya başladı. Üreticiler kapak üzerinde bu tahlilleri geliştirirken Tecno ise direkt işi sisteme Tecno aktarmış.

Tecno Chameleon teknolojisi nedir?

Tecno Chameleon ismindeki renklendirme teknolojisi, elektronik olarak Denetim edilebilen renk prizmasına dayanıyor. Mikrondan Ufak prizma 1600 civarında renk üretebiliyor. Kullanıcı uygulama üzerinden prizmanın tertibini değiştirebiliyor ve 2 milyon Kez değişme dayanıklılığı sunuyor.

Chameleon teknolojisini bildirim ışığı üzere düşünebilir. Bu konsept oyuncu odaklı telefonlarda RGB LED aydınlatma olarak da karşımıza çıkıyor. Tecno bunu bütün arka kapağa yayarak geniş bir Meydan elde etmiş. Batarya durumu, gelen davet, bildiri, müzik oynatma üzere pek Fazla bileşen ile Ahenk sağlayabiliyor.

Renk değişimi 0.03 saniye içerisinde gerçekleşiyor. 100 değişimin bataryaya tesiri ise 5 dakikalık görüntü izlemenin tükettiği güç ile birebir. Şimdi bu teknoloji kullanıma sunulmadı lakin Tecno’nun Yıl içerisinde birinci telefonunu piyasaya sürmesi bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir