Samsung Galaxy S23 Ultra’da Wi-Fi sorunu ortaya çıktı

Genel Şub 27, 2023 Yorum Yok
Samsung Galaxy S23 Ultra satın Meydan birtakım kullanıcılar, Wi-Fi 6 (802.11ax) ilişki sorunu yaşadıklarını bildiriyor. Aygıt sahiplerine nazaran kablosuz ağa bağlanırken amiral gemisi akıllı telefonda “Bağlandı, internet erişimi yok” bildirimi görünüyor.

Konuyla ilgili şikayetler Galaxy S23 Ultra satışlarının başlamasından bu yana var. Hatta bir kullanıcı Samsung ile temasa geçerek aygıtını garanti kapsamında yenisiyle değiştirdiğini, lakin yeni akıllı telefonda da aynı sorunla karşılaştığını söylüyor.

Güncelleme de deva olmadı

Söz konusu yanılgı hem konut, hem de Amel yeri üzere farklı ortamlardaki Wi-Fi 6 ağlarında gözlemleniyor. Yani telefonlardan kaynaklanan bir meşakkat var. Şubat güncellemesinde kısmen çözülse de tamamen giderilemedi. Şirketin ilerleyen günlerde yayınlayacağı bir güncelleme ile yanılgıyı düzeltmesi bekleniyor.

Sorunu süreksiz olarak çözmek için başvurabileceğiniz farklı yollar mevcut. Kimi kullanıcılarda Wi-Fi 6 ve WPA3 protokolünü periyot dışı bırakmak işe yaradı. Aygıtı fabrika ayarlarına sıfırlamanın da sorunu çözebildiği belirtiliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir