Steam’in ‘Oyun İçi’ arayüzü yenilendi: İşte yeni tasarımı

Yazılım Nis 29, 2023 Yorum Yok
Valve imzalı tanınan oyun dağıtım platformu Steam, bir süredir aşina olduğumuz arayüz dizaynında esaslı bir değişikliğe imza attı. Şu Lahza için beta kullanıcılarına sunulan güncelleme, kullanışlı özellikler ve Fazla daha şık bir tasarım sunuyor. Pekala değişiklikler neler? Gelin daima birlikte bakalım.

Steam arayüzü büsbütün yenilendi

Steam, yeni arayüz dizaynında özüne sadık kalsa da, oyun tecrübesi artıracak birçok yenilik sunuyor. Birinci olarak oyuncuların detayları hatırlamak ismine kağıda yahut masaüstüne not alma periyodu sona eriyor diyebiliriz. Steam kullanıcıları artık hatırlamak istedikleri ayrıntılara Steam’in oyun içi arayüzüne eklenen notlar bölümünden ulaşabilecek.

Ekranın istediğiniz noktasına yerleştirebileceğiniz bu kısmın, saydamlık ayarı üzere özelleştirilebilir seçenekler sunduğunu da belirtelim. Bu sayede aldığınız notları pencere değiştirmeden oyun içinden takip edebileceksiniz. Ayrıyeten yenilenen arayüz, oyun rehberleri, müzik çalar yahut tarayıcı penceresinin sabitlenmesine de İmkan tanıyor. 
Bunlara ek olarak Steam, bildirim sistemi de büsbütün değiştirdi. Kullanıcılar artık sadece ”önemli bir şey olduğunda” uyarılacak ve bildirim kutusu artık istek listesine eklenen oyunlarda faal indirimleri gösterecek. Tümünü Görüntüle seçeneği ise, hesaba gelen bütün bildirimlerin, kronolojik sıralama ile görüntülenenmesini sağlayacak.

Halihazırda Beta kullanıcılarına sunulan yeni Steam arayüzünün, genel kullanıma ne Vakit açılacağı bilinmiyor. Değişikliklere göz atmak isteyen kullanıcılar Beta programı hakkında ayrıntılara buradan ulaşabilirler.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir