Stadia kontrolcüsünün Bluetooth bağlantısı açıldı: 31 Aralık’tan önce güncellenmesi gerek

Genel Oca 18, 2023 Yorum Yok
2019 yılının sonlarında Aka kelamlar ile hayata geçirilen Stadia projesi, artık nihayet saatlerini yaşıyor. Stadia’nın kapatılacağı geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu ve Google, kullanıcıların donanım ve yazılım satın alımları için iade bile yapmıştı fakat birçok Stadia kullanıcısı, denetimcilerini kullanmaya devam etmek istiyordu. Bu duruma ait şikayetlerin artmasının akabinde Google, geçtiğimiz günlerde Stadia denetimcisinin Bluetooth işlevlerini açacağını duyurmuştu. Duyurunun akabinde firma, Stadia denetimcisine resmen tekrar hayat verdi. 

Bluetooth işlevlerini açmak için 31 Aralık nihayet gün

Stadia’nın denetimci güncellemesi için servisin kapanacağı günü bekleyen Google, denetimcinin güncellemesini resmen yayınladı. Chrome üzerinden bir araç olarak kullanıma sunulan Bluetooth aktivasyon servisi, denetimcinin Wi-Fi işlevlerini devre dışı bırakıyor ve artık standart bir Bluetooth denetimcisi gibi kullanılmasına müsaade veriyor. Kablo ile bilgisayara bağlayarak yapılan güncelleme geri alınamıyor ve denetimcinin Wi-Fi işlevleri sonsuza kadar kayboluyor.

Bluetooth profilinde Windows, macOS, Android ve ChromeOS’ta çalışacak olan Aygıt birçok açıdan artık bir Xbox denetimcisi üzere kullanılabilir olacak. Stadia denetimcisine sahip olanların bu güncellemeyi yapması için 31 Aralık 2023’e kadar mühlet veriliyor. Bu tarihten sonra aygıtın Bluetooth modu aktifleştirilemeyecek. Şayet Stadia denetimcisine sahipseniz, bahsi geçen güncellemeyi buradan gerçekleştirebilirsiniz. 

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir