Fiyatıyla dikkat çeken Nokia C12, Android 12 Go ile birlikte duyuruldu

Genel Oca 18, 2023 Yorum Yok
Nokia, Avrupa pazarı için Eser gamına Müsait fiyatlı Nokia C12 modelini ekledi. Nokia C12, firmanın bütçe dostu C serisine ekleniyor. Öte yandan firma bu seriye en sonra 2021’de piyasaya sürdüğü C10 modelini eklemişti. Yeni C12 modelini bu eserin ardılı olarak düşünebiliriz.

Nokia C12 özellikleri

  • İşlemci: 8 çekirdekli Unisoc SC9863A
  • Ekran: 6,3 inç HD+
  • Bellek: 2 GB
  • Depolama: 64 GB
  • Kamera: 8 MP art, 5 MP ön kamera
  • Pil: 3000mAh
  • İşletim sistemi: Android Go 12

Nokia C12, Android Go işletim sistemi ile Bir arada kutudan çıkıyor. çok daha hafifletilmiş bir Android sürümü olan Android Go işletim sistemi, bu telefonun daha pürüzsüz çalışmasını hedefliyor. Spesifikasyonlar tarafındaysa Nokia C12, HD+ çözünürlüklü damla çentikli 6,3 inçlik bir ekran ile geliyor. Telefonda bir parmak izi tarayıcısı bulunmuyor ve Aygıt bunun yerine 5 MP ön kamera ile Çehre kilidi özelliğini sunuyor.

Akıllı telefonun gerisinde ise LED flaş ile desteklenen 8 MP’lik bir kamera yer alıyor. arka kapağın dokulu tasarımı da Yine aygıtın öne çıkan özelliklerinden. Nokia C12, IP52 sertifikasıyla toza ve su sıçramasına karşı muhafaza sağlarken Gerekli Kas gücünü ise 1.6 GHz sekiz çekirdekli Unisoc SC9863A yongasından elde ediyor. 2 GB RAM ve 64 GB dahili artırılabilir depolama alanıyla gelen telefon için Nokia, iki Yıl boyunca üç ayda bir Emniyet güncellemeleri kelamını veriyor. Telefonun muhtaçlık duyduğu güç ise çıkartılabilir 3000mAh batarya ile sağlanıyor.

Nokia C12 fiyatı

Nokia C12, 119 euro fiyat etiketi taşıyor ve Dark Cyan, Charcoal ve Light Mint renk seçenekleriyle kullanıcılara sunuluyor. Telefon birinci olarak Almanya ve Avusturya’da satışa sunulacak. Bir müddet sonra ise telefon öteki pazarlarda da satışa sunulacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir