Sony PlayStation Plus hizmeti Xbox’a gelebilir mi?

Genel Oca 10, 2023 Yorum Yok
Microsoft’un Blizzard-Activision şirketini satın almak istemesi ile farklı ülkelerde başlayan inceleme süreçlerinde Farklı bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Aslında Xbox üzerinde PlayStation Plus veya Playstation üzerinde Xbox Game Pass hizmetini görme ihtimalimiz bir Devre gündeme gelmiş.

Sony PlayStation Plus ve Xbox Game Pass kardeş olabilir mi?

Sony bilindiği üzere Activision-Blizzard satın alımına karşı çıkıyor ve Call of Duty özelinde Xbox Game Pass hizmetinin yani münasebetiyle Microsoft’un Biricik taraflı bir avantaj elde edeceğini lisana getiriyor. İngiltere Rekabet Kurumu’na sunulan raporlar kimi Enteresan bilgileri de gün yüzüne çıkardı.

Bugün internet dünyasında abonelik servisleri ortasında da sıkı bir rekabet var. mesela Netflix aboneliğinin Apple TV+ içerisine yahut Disney Plus içerisine entegre edildiğini göremeyiz. Oyun dünyasında ise bu husus biraz daha esnek. mesela EA Play aboneliğini Xbox Game Pass içerisinde bulmak mümkün.

Geçmiş devirde Xbox Game Pass ve Play Station Plus ortasında da bir etkileşimin olduğu anlaşılıyor. Yani taraflar birbirilerine entegrasyon Teklif etmiş. İki tarafın sunduğu bilgilere nazaran PlayStation Plus hizmetinin Xbox entegrasyonuna Microsoft pek sıcak bakmazken, Xbox Game Pass hizmetinin PlayStation entegrasyonuna da Sony sıcak bakmamış. Artık ise her iki taraf birbirini genişlemeyi engellemekle suçluyor.

Elbette oyun dünyasının iki Aka hizmetinin Amel birliğine gitmesi pek Mümkün değil çünkü kitlelerini rakibe kaptırmak istemiyorlar. Oyuncuların lehine de olsa ne yazık ki çıkarlar Laf konusu olunca oyun devleri burunlarından kıl aldırmıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir