Sonic ekibinin lideri sızıntı ticaretinden tutuklandı

Yazılım Kas 20, 2022 Yorum Yok
Oyun dünyası bu hafta şok bir haberle sarsıldı. Sonic the Hedgehog karakterinin yaratıcısı olarak gösterilen ve oyun dünyasında Kıymetli bir saygınlığı olan Yuji Naka ya da YU2 sızıntı ticareti yapmakla suçlanıyor.

Yuji Naka’nın kabahati ne?

Japon medyasında nazaran Yuji Naka’nın başını belaya sokan olaylar zinciri 2020 yılına kadar gidiyor. Square Enix firmasının yeni bir Dragon Quest oyunu için Aiming stüdyosu ile iştirak yapacağını öğrenen Yuji Naka Çabucak 10 bin lotluk Üleş senedi aldı. Haber verdiği öbür iki çalışan da Yekün 152 bin lotluk senet aldı. Böylelikle 3 şahıs toplamda 360 bin dolarlık Üleş ile istikbal olan haberi beklemeye başladı. Haber ile Birlikte haliyle Değerli yararlar elde ettiler.

Olay ortaya çıkınca Yuji Naka ve öbür 2 şahıs gözaltına alındı. Insider Trading ya da sızıntı ticareti diyebileceğimiz cürüm epey Önemli ve Aka cezalar gerektiriyor. Square Enix yaşanan olaydan Dolayı özür diledi ve bahsin takipçisi olacağını belirtti.

1984 yılında Sega bünyesine katılan Yuji Naka, Sonic grubunun başına geçerek efsanenin başlamasını sağlamıştı. 2018 yılında Square Enix’e transfer olan Yuji Naka, Baland Wonderworld fiyaskosu sonrasında firmadan ayrılmıştı. Bu Hadise firmaya ikinci darbesi oldu denebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir