Soğuk cüzdan nedir, fiyatları ne kadar?

Yazılım Şub 08, 2023 Yorum Yok

Kripto paralar, merkezi olmadığı için inançlı bir formda saklama sorumluluğu da şahsa düşüyor. Kripto paranız kaybolur yahut çalınırsa kurtarmak için arayabileceğiniz kimse yok. Hasebiyle yatırımcıların kripto paralarını inançta tutmak için en Aka sığınağı soğuk cüzdanlar.

Soğuk cüzdan, sadece kişisel yatırımcılar tarafından kullanılmıyor. Aka kripto Nakit borsalarının ve en yeterli kripto Nakit paylarının gerisindeki birtakım şirketlerin de tercihi.

Soğuk cüzdan nedir, ne işe Yarar 🔐

Soğuk cüzdan ne demek kısaca açıklayacak olursak; Soğuk cüzdan, internete bağlı olmayan kripto para saklama tahlilidir.

Soğuk cüzdan, bitcoin ve öteki kripto Nakit ünitelerini inançlı biçimde saklamak için kullanılır. Soğuk depolama olarak bilinen soğuk cüzdan ile dijital cüzdan, internete bağlanmamış bir platformda saklanır. Böylelikle cüzdan, yetkisiz erişime, siber akınlara ve internete bağlı bir sistemin maruz kalabileceği Öbür Emniyet açıklarına karşı korunur.

Soğuk cüzdan, internete bağlı olmayan, hasebiyle ele geçirilme riski Fazla daha az olan bir cüzdandır. Bu cüzdanlara çevrimdışı cüzdanlar yahut donanım cüzdanları da denir. Bu cüzdanlar, bir kullanıcının adresini ve Özel anahtarını internete bağlı olmayan bir şeyde saklar ve çoklukla kullanıcının Özel anahtarını riske atmadan portföyünü görebilmesi için Enlem çalışan bir yazılımla Birlikte gelir.

Binance soğuk cüzdan nedir? Soğuk cüzdanlar, kullanıcıların Binance Coin varlıklarını çevrimdışı saklayan ve çevrimiçi tehlikelere karşı koruyan ekseriyetle şifrelenmiş aygıtlardır.

Paribu soğuk cüzdan nedir? Sıcak depolama, kolay ulaşılabilen bilgiler için kullanılır; süratli ve kıymetli bir depolama çeşididir. Soğuk depolama ise, daha ekonomiktir ve Daimi kullanıma gereksinim duyulmayan datalar için kullanılan çevrimdışı depolama cinsidir.

Kağıt cüzdan nedir 📄

Kripto paraları çevrimdışı saklamanın tahminen de en inançlı yolu kağıt cüzdan kullanmaktır. Kağıt cüzdan, muhakkak web sitelerinden oluşturabileceğiniz soğuk cüzdandır; bir kağıda yazdıracağınız hem Özel hem de genel anahtar üretir.

Kağıt kesimini kaybederseniz kripto paraya da erişimi kaybetmiş olursunuz. Birçok şahıs bu kağıt cüzdanları lamine edip bankaların Emniyet kasalarında saklıyor.

Donanım cüzdanı nedir 🔑

Donanım cüzdanı, kullanıcının Özel anahtarlarını inançlı bir biçimde saklayan bir USB şoför aygıtıdır.

Özel anahtarlar, ağa bağlı bilgisayar yahut Emniyet açığı oluşturabilecek yazılımlara asla dokunmadığından kullanıcının bilgisayarında bulunabilecek virüslerden etkilenmez; münasebetiyle da sıcak cüzdanlara nazaran Önemli avantajları vardır.

Ledger nedir 🤔

Ledger, blok zincirinde kaydedilen süreçlerin herkese Aleni defterini Anlatım eder. Bu süreçler Bitcoin adresleri biçiminde kaydedilir. Biri Bitcoin blockchain yahut Öbür bir blok zincirinde bir süreç yaptığında süreç, ilgili bilgilerle (işlemin gerçekleştiği saat, gönderilen ölçü, gönderen ve alıcının adresleri, geçerli File onay sayısı) Bir arada blok zinciri defterine kaydedilir.

Yeni blok zinciri, genesis block (başlangıç bloku) ismi verilen bir şeyle başlar. Şimdi hiçbir süreç gerçekleşmediğinden bu, süreçleri başlatmak için üretilmiş bir bloktur. Bu noktadan itibaren süreçler ek bloklar halinde gruplandırılır ve her blok bir evvelkine eklenir. Sonraki bloklar, blockchain terimini ortaya çıkaran bir zincir oluşturur. Bu nedenle blok zinciri herkese Aleni bir süreç defteridir.

Ledger soğuk cüzdan, bir kişinin Özel anahtarlarını barındıran çevrimdışı bir depolama sistemidir. Bu cüzdanlar internete bağlı olmadığından Özel anahtarları izole eder ve kripto paranızı internet kontağınız üzerinden dağıtılan dijital tehditlerden korur.

Soğuk cüzdan fiyatları 💲

Soğuk cüzdan fiyatları e-ticaret sitelerine bakıldığında 1500 TL’den başlıyor. Hangi soğuk cüzdanı almalıyım? diye soranlar için, model gereksinim ve bütçe doğrultusunda değişeceğinden en yeterli markaları söylemek daha gerçek olacaktır. Ledger, SecuX, Trezor önde gelen soğuk cüzdan markaları ortasında.
 • SecuX V20 donanım cüzdanı fiyatı: 3239 TL
 • SecuX W20 soğuk cüzdan fiyatı: 2485 TL
 • SecuX W10 soğuk cüzdan fiyat: 1759 TL
 • Ledger Nano X kripto donanım cüzdanı fiyatı: 2327 TL

En düzgün ve inançlı soğuk cüzdanlar 🔽

Piyasada Fazla sayıda soğuk cüzdan var. Kripto saklama gereksinimleriniz için soğuk cüzdan seçmekte zorlanabilirsiniz. İşte kullanımı kolay ve inançlı en âlâ 5 soğuk cüzdan:
 • Ledger Nano X
 • Trezor Model T
 • ELLIPAL Titan Bundle
 • Ledger Nano S
 • ELLIPAL Titan Mini

1️⃣ Ledger Nano X

Ledger Nano X, Ledger’ın ikinci nesil soğuk cüzdanı. Akıllı telefonunuzdan kripto paranızı yönetebilir, takas edebilir ve kripto Nakit satın alabilirsiniz. Dizüstü bilgisayarınız yanınızda olmasa da Android ve iOS cihazlarınızdan tesirli bir halde ticaret yapabilirsiniz. Bakiyenizi Denetim etmek ve Nakit gönderip almak için Ledger Live yazılımıyla geliyor. Ledger, 1.800’den Çok dijital parayı ve jetonu (token) destekliyor; Bitcoin ile hudutlu değilsiniz.

Bu kripto soğuk cüzdanın boyutları; 72mm x 18.6mm x 11.75mm ve yükü 34 gr civarında. Ledger Nano X, fırçalanmış paslanmaz çelik plastik dizayna sahip. 100 mAh lityum iyon batarya içeriyor. Bu kripto cüzdanı, bütün akıllı hizmetlere (DeFi uygulamaları, NFT’ler ve daha fazlası) erişim sağlıyor.

2️⃣ Trezor Model T

Trezor Model T, Trezor internet arayüzünden anında Changelly ve CoinSwitch üzere üçüncü taraf borsalara erişmenize İmkan tanıyan soğuk kripto cüzdanı. Bu şifreli soğuk cüzdan, yeni kripto Nakit kullanıcılarına kolaylık sağlayan dokunmatik ekrana sahip. Evvelki modelde dokunmatik ekran özelliğinin bulunmadığını belirtelim. En âlâ soğuk cüzdanlar ortasında olan Trezor Model T’nin boyutları; 64 mm x 39 mm x 10 mm, yükü da 22 gr civarında.

3️⃣ ELLIPAL Titan

ELLIPAL Titan Bundle, dünyanın birinci hava boşluklu soğuk cüzdanı ve tam bir File izolasyonu sağlıyor. Kripto Nakit ünitesi uygulama dayanağı için hiçbir çevrimiçi bileşen yahut ilişki noktası olmadan oluşturulmuş.

4️⃣ Ledger Nano S

Ledger Nano S, Ledger’in tanıttığı en âlâ soğuk cüzdanlardan biri. 1800’den Çok kripto Nakit ünitesiyle uyumlu birinci soğuk cüzdanlar ortasında. Nano S, birebir anda sonlu sayıda kripto Nakit ünitesi için cüzdan oluşturmak için kâfi depolama alanına sahip.

Ledger Nano S’in boyutu; 104 mm x 58 mm x 5 mm ve tartısı 16,2 gram. Fırçalanmış paslanmaz çelik ve plastik materyalden yapılan soğuk depolama cüzdanı, 100mAh bataryaya sahip.

5️⃣ ELLIPAL Titan Mini

ELLIPAL Titan Mini, 2022’nin en taşınabilir, kullanımı kolay ve inançlı soğuk cüzdanlarından biri. Hava boşluklu ve büsbütün metal conta tasarımı ile kripto Nakit ünitesini hem çevrimiçi hem de çevrimdışı tehditlerden korumak için oluşturulmuş. ELLIPAL Titan Küçük soğuk cüzdan suramı da nihayet derece Yalın ve süratli. ELLIPAL Taşınabilir uygulaması üzerinden bakiyenizi Denetim edebiliyor, Nakit gönderip alabiliyorsunuz. ELLIPAL Titan Küçük, 34 blok zinciri, 10.000’den Çok jeton ve NFT’yi destekliyor.

Soğuk cüzdan nasıl alınır 💳

Soğuk cüzdan almak için çoklukla sağlam e-ticaret siteleri tercih ediliyor. Soğuk cüzdanlar fizikî eserler olduğundan direkt üreticinin sitesinden yahut yetkili satıcısından sipariş verilebilir. Donanım cüzdanları olarak da geçen soğuk cüzdanlar dizaynlarıyla USB belleklere benzerler ve internetten online satışa açıktırlar.

Kağıt soğuk cüzdanlar, Ledger, Trezor üzere markaların soğuk depolama cüzdanlarının tersine web siteleri üzerinden alınabiliyor. Daha doğrusu bilgisayarınıza .html formatında indirdiğiniz bir belgeyi açıp Bitcoin adresi oluşturuyorsunuz. anne anahtar ve karekodları alıp sayfayı yazdırmak suretiyle kağıt soğuk cüzdana sahip oluyorsunuz.

Soğuk cüzdan alırken nelere dikkat edilmeli ❗️

Kripto soğuk cüzdan satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken üç şey var:

 • Güvenlik: Süreçler için iki faktörlü kimlik doğrulama, biyometrik, çoklu imza takviyesi, Aleni kaynak kodu ve sağlam Emniyet protokolleri olan cüzdanları tercih edin.
 • Özellikler: Her cüzdanın genel fonksiyonelliğine dikkat edin. Daha Çok takas edilebilir varlık, canlı grafik, staking (kripto parayı elde tutma müddetince belirli oranda Ödül kazanma) ve lending (kripto parayı kiralayarak edilgen çıkar sağlama) özellikleri olan cüzdanları aramalı ve soğuk cüzdan uyumluluk puanına dikkat etmelisiniz.
 • Fiyat: Soğuk kripto cüzdanın fiyatı, cüzdanın tipine bağlıdır. Süreçleri işlemek için daha az fiyat Meydan borsalarla Müsait fiyatlı soğuk ve sıcak cüzdanları tercih etmelisiniz.

Soğuk cüzdan nasıl kullanılır 💡

Kripto paranızı soğuk cüzdana nasıl taşıyacaksınız? İşte soğuk cüzdan kullanımı:
 1. Soğuk cüzdan aygıtınızı bilgisayara takın.
 2. Soğuk cüzdanınızla Birlikte verilen yazılımı indirin.
 3. Size anne anahtar yahut yedek kod verilecek.
 4. Sakladığınız kripto Nakit tipi için yeni cüzdan oluşturun.
 5. Cihazınıza erişmek için bir PIN ayarlayın.
 6. Kripto paranızı soğuk cüzdanınıza ekleyin.

Soğuk cüzdan hangi coinleri destekliyor 💰

En Fazla tercih edilen iki marka olan Ledger ve Trezor soğuk cüzdan hangi coinleri destekliyor? Soğuk cüzdanlar binlerce coin’i destekliyor. Örneğin; Ledger Nano X soğuk cüzdanı, Bitcoin, Dogecoin, Litecoin, Zcash, Ethereum, Optimisim, BNB iç olmak üzere 5000’in üzerinde coin’i destekliyor.

Trezor soğuk cüzdanları yüzlerce coin ve token’ı destekliyor. Bitcoin, Ethereum, Cardano, Litecoin, XRP, Dogecoin ve daha kacı Trezor Suite uygulaması üzerinden alıp gönderilebiliyor.

Soğuk cüzdan bozulursa ne olur 😓

Soğuk cüzdan bozulursa kripto paraya ne olur? Blok zincirinin çalışma biçimi prestijiyle, soğuk cüzdanınızı kaybetmeniz yahut bozulması durumunda varlıklarınız etkilenmez. anne anahtara erişiminiz olduğu sürece cüzdanınız kurtarılabilir. Hem donanım cüzdanınızı hem de anne anahtarınızı kaybederseniz paranız kurtarılamayabilir.

Soğuk cüzdan ya da soğuk depolama, dijital varlıklarınızı çevrimdışı duruma getirerek, kripto paranızı da dijital cüzdanda barındırarak koruyabiliyor. Bu dijital cüzdanlar internete bağlı olmadığından sıcak cüzdanlara kıyasla Fazla daha inançlı.

FTX’in düşüşü kripto paranızın bir kısmını yahut tamamını soğuk cüzdanda tutmanın neden kârlı olduğunun olağanüstü bir örneği. Paranız FTX üzere bir borsada olduğunda bu varlıklara sırf borsa, paranızı size dağıtabiliyorsa erişebilirsiniz. Bu borsa taarruza uğrar yahut fonları yanlış yönetirse paranızı kaybedersiniz. Bu açıdan kripto paranızı soğuk cüzdanlarda taşımak mantıklıdır. Biz de kripto Nakit borsalarındaki bu risklere karşı inançlı kripto Nakit saklama yolu arayanların merak ettiği; soğuk cüzdan fiyatları ne kadar? Soğuk cüzdan nedir, nasıl kullanılır? üzere soruları Kılavuz yazımızda cevapladık.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir