Snapdragon 8 Gen 2’nin daha hızlı versiyonu artık Samsung’a özel değil

Genel May 22, 2023 Yorum Yok
Samsung, tarihinde birinci Sefer dünya çapındaki bütün Galaxy S serisi telefonlarında Galaxy S23 ailesiyle Birlikte Snapdragon işlemci kullandı. Uzmanlar ve kullanıcılar, yonganın daha güzel pil ömrü ve performans getirmesi nedeniyle şirketi bu adımını memnuniyetle karşıladı. Öte yandan Galaxy S23 ailesine Özel olan daha hızlı Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy yongası bu ayrıcalığını yitirebilir.

Daha hızlı Snapdragon 8 Gen 2 versiyonu diğer markalara geliyor

Aktarılanlara nazaran Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin daha yüksek saat suratına sahip versiyonu artık Samsung telefonlara Özel olmayacak. Söylentiye nazaran çip, bu yılın ikinci yarısında çeşitli Çinli akıllı telefon markalarına sunulacak. Şimdilik daha süratli Snapdragon 8 Gen 2 yongasını kullanacak firmaların isimleri belirli değil lakin OnePlus ve Xiaomi’nin bu alanda öne çıktığı söylenebilir.

Galaxy S23, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 Ultra’da kullanılan Snapdragon 8 Gen 2 işlemcinin varyantı, standart Snapdragon 8 Gen 2’den yüzde 5 daha süratli CPU ve yüzde 5,7 daha süratli GPU’ya sahipti. Yapay zeka sürece özelliğinin de biraz daha süratli olduğu söyleniyor. Bu sayede Galaxy S23 ailesi Biricik çekirdekli CPU performansında ve manzara işlemede rakiplerine kıyasla hatırı sayılır bir üstünlük elde etit.

Gelecek Yıl Samsung, Galaxy S24 ile Exynos yongalarını Geri getirmeyi planlıyor. Kimi söylentilere nazaran, kimi Galaxy S24 üniteleri Exynos 2400 ile donatılmış olarak gelirken, başkaları Snapdragon 8 Gen 3 işlemcisini kullanacak. Exynos 2400’ün Fazla daha süratli bir GPU’ya ve gelişmiş Sıkıntı verimliliğine sahip olacağı söyleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir