Siber saldırganlar şimdi de fitness uygulamalarına dadandı

Genel Oca 30, 2023 Yorum Yok
Olağan üzere görünen uygulamaların kodlarına reklam yazılımları enjekte ederek haksız yere yarar sağlayan yahut sisteme müsaadesiz erişim elde ederek fidye isteyen uygulamaların akabinde artık kullanıcıları kandıran uygulamalara dikkat çekiliyor.

Ödeme yapmayan ödeme garantili fitness uygulamaları

Son periyotta Özellikle kripto Nakit tarafında ödüllü fitness uygulamaları Aka İlgi görüyor. NFT tabanlı ayakkabılardan satın aldıktan sonra bu ayakkabının özelliğine nazaran adımlara orantılı olarak ilgili kripto Nakit mükafatları dağıtılıyor.

Tespit edilen kimi uygulamalar ise kullanıcıları kandırıyor. Adım sayısına nazaran Nakit mükafatı vadeden uygulamalar Cazibe yapmak için görüntü reklamların izlenmesi gerektiğini belirtiyor. Tekraren görüntü izlenmesine Karşın Ödül verilmiyor. Yani kullanıcı dolandırılmış oluyor.

Fitness uygulamalarından Nakit kazanmak isteyen kullanıcıların öncelikle Coinmarketcap üzerinden bu kripto paraların sayfalarını ve topluluklarını bulmaları gerekiyor. aykırı takdirde Düzmece uygulamaların pençesine düşmeleri yüksek ihtimal. Google Play üzerinde 20 milyondan Çok indirilen 3 uygulamanın derhal silinmesi isteniyor.

  • Lucky Step
  • WalkingJoy 
  • Lucky Habit

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir