Sony Türkiye’den çekiliyor mu? PlayStation için son durum ne?

Genel Oca 30, 2023 Yorum Yok
Gün içerisinde ortaya atılan bir tez Özellikle PlayStation tarafında derin bir kaygıya neden olmuştu. Sony’nin Türkiye pazarından büsbütün çıkacağına dair argümanlar sonunda netliğe kavuştu.

Sony neden Türkiye’den çekiliyor?

Gelen birinci argümanlar Sony’nin Türkiye pazarından büsbütün çekileceğine yönelikti. Kamera, televizyon, ses sistemleri, konsol üzere eserlere artık takviyenin kesileceğine ve satışların sona ereceğine dair bilgi kirliliği yaşandı.

Sony tarafından gelen İzah ise yürekleri ferahlattı. Maliyetlerin ve kaynakların dengelenmesi ismine yalnızca televizyon ve ses sistemleri tarafında optimizasyona gidiliyor. Bu açıklamadan anlaşıldığı kadarıyla iki Eser kümesinde çıkış Laf konusu fakat alıcı hizmetleri devam edecek. diğer taraftan bu Sony eserleri ithalatçı garantisiyle satışlarına devam edecektir.

PlayStation tarafı ise Sony Eurasia İngiltere kısmı üzerinden yürütüldüğü için oyuncular açısından rastgele bir değişiklik görünmüyor. diğer taraftan PlayStation faaliyetlerinin Dubai’ye kayacağına dair savlar var lakin bir doğrulama yok.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir