Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Savunma Sanayii Başkanlığı’nın “Yapay Zeka Platformu” tanıtıldı

Savunma Sanayii Başkanlığı’nın “Yapay Zeka Platformu” tanıtıldı

admin admin -
10 0
Yapay zeka teknolojisi, askeri alanda Aka Güç sağlıyor. Türkiye’deki savunma Sanayi projelerinde Yapay zeka kullanımının artması için kollar sıvandı. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından Yapay Zeka Platformu tanıtıldı.

Yapay Zeka Platformu’nda Yapay zeka teknolojisine yönelik olarak kütüphaneler, Aka bilgiler ve Aleni kaynak kodları yer alacak. Bu platformdan alınan bilgiler, savunma Sanayi projelerine entegre edilebilecek.

Platformunun yararları neler olacak?

Yapay Zeka Platformu’nun Yapay zeka projelerine Vakit tasarrufu ve maddi tasarruf kazandırması amaçlanıyor. Data merkezi, donanım altyapısı, model eğitim müddetleri üzere nedenlerle Fazla Vakit Meydan Yapay zeka çalışmaları oluşturulan platformla Fazla daha pratik bir biçimde savunma bölümünün kullanımına sunulacak. Platform, yüksek hacimli verisi olmayan, data etiketlemek için kaynağı bulunmayan, yüksek maliyetli donanım altyapısına sahip olmayan, model eğitimi için kaynak harcamak istemeyen, alanında yetenekli kişileri/firmaları tespit etme konusunda zorlanan firmalardan üniversitelere, araştırma merkezlerine kadar bütün paydaşların faydalanacağı bir altyapı kazandıracak.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir, Türkiye’nin yazılım, Yapay zeka ve dijital dünyayla ilgili treni kaçırma lüksü olmadığını belirterek, “Türkiye’nin yazılım, Yapay zeka ve dijital dünyayla ilgili treni kaçırma lüksü yok. Geçmişte treni kaçırdığımız ve kimi teknolojilerin peşinde koştuğumuz bir gerçek. Şu Lahza Şayet bu treni kaçırırsak istikbal kuşaklar bizi affetmez.” dedi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir