Apple, iPhone 14 Pro’nun ekranı için LG ile çalışmaya başlıyor

Genel Kas 10, 2022 Yorum Yok
Apple, iPhone modellerinin üretiminde apansızın Çok firma ile çalışıyor. iPhone 14 serisi için de durum birebir formda ilerliyor. Firma, iPhone 14 serisinin ekran tedariği için Samsung ve BOE gibi firmalarla çalışıyor. Bu firmalar ortasına artık LG Display de eklenmiş durumda.

LG, iPhone 14 Pro’nun tedarik zincirine giriyor

Apple’ın bütün iPhone 14 modelleri Samsung tarafından sağlanan panellerle geliyordu. Apple, artık ise iPhone 14 Pro modelleri için ekran tedariğini genişletiyor ve LG Display ile Bir arada çalışmaya başlıyor. Daha evvelki haberlerde de Apple ve LG Display ortasında, iPhone 14 Pro modellerinin OLED ekranlarının tedariği konusunda görüşmeler yaşandığı aktarılmıştı. nihayet gelen bilgiler ise LG’nin Ekim ayı sonundan bu yana 14 Pro ve 14 Pro Max için Apple’a ekran tedariği gerçekleştirdiğini gösteriyor.

Öte yandan Samsung Display, iPhone 14 serisinin tamamının ekran tedariğinde yer almaya devam edecek. Bununla Bir arada LG Display sadece iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerin ekranlarını ve BOE Tech ise Yeniden bütün seri için ekran tedariği gerçekleştirecek.

LG ekranlar öbür Apple eserlerinde de kullanılabilir

Ek olarak Apple ile LG Display ortasındaki iştirak iPhone 14’ü de aşmış olabilir. Belirtilenlere nazaran LG, Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünün mikro OLED ekranları ve nihayet devirde konuşulan katlanabilir iPhone panellerinde de tedarik zincirine girebilir.

LTPO OLED teknolojisi birinci olarak iPhone 13 Pro’da kullanılmış olsa da LG Display şimdiye kadar Apple’ın tedarik zincirine girememişti. nihayet iki yıldır Samsung Display, Apple’ın bu alandaki muhtaçlığının Aka bir kısmını karşılıyordu.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir