Samsung’un FE telefon serisi için yolun sonuna gelinmiş olabilir

Genel Oca 11, 2023 Yorum Yok
Bir mühlet Evvel Samsung’un Galaxy A serisi akıllı telefonlarında azaltmaya gidebileceği ortaya çıkmıştı. Artık ise bu kapsamın içerisinde Galaxy FE telefonlar da girebilir. Bilindiği üzere 2023 yılı beklentileri Samsung için Fazla Dava değil ve firma bu süreci asgarî kayıpla geçmek istiyor.

Galaxy FE serisi rafa kalkabilir

Hatırlayacağınız üzere Galaxy Fan Edition akıllı telefon serisi beklenin dışında bir popülerlik kazandı. Eylül 2020’de ansızın tanıtılan Galaxy S20 FE, Güney Koreli teknoloji devinin beklentisi aşarak yeterli satış sayılarına ulaştı. Akabinde Ocak 2021’de Galaxy S21 FE modeli geldi. Fakat Galaxy S22 FE modeli hala daha çıkmadı.

Yeni söylentiler Galaxy FE serisinin rafa kaldırılacağını belirtiyor fakat bu bahiste durum Fazla net değil. Evet, beklenenlere nazaran Samsung önümüzdeki aylarda bir FE modeli tanıtmayacak ve bütün odağı şimdilik Galaxy S23 serisinde. Münasebetiyle Samsung’un birdenbire başlattığı bu seri ani ortadan kaldırılabilir.

Tüm bu söylentilerin gündeme gelmesi elbette Samsung’un finansal manada görece Kötü bir Yıl geçirmesine dayanıyor. Firma nihayet 8 yılın en düşük gelir düzeyini görmüş durumda. Firmadan gelen 2022’nin dördüncü çeyreğine ait resmi ön bilgilendirmeler yüzde 69’luk işletme karı düşünü gösteriyor. Bu düşüşün Biricik sorumlusu Samsung değil çünkü 2022, global iktisat için hiç düzgün geçmedi. Zorlukların 2023 yılında da devam etmesi beklenmekte. Hasebiyle firmalardan bu üzere atılımlar görmemiz beklenen.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir