Robot köpek bir insan tarafından saldırıya uğradı ve tekmelendi

Genel Oca 11, 2023 Yorum Yok
Mark Trueno isminde robot köpek operatörü, Stampy‘yi test etmek için onu işlek bir caddeye götürdü lakin muhtemelen insanın Yapay en yeterli arkadaşının akına uğrayacağını iddia etmemişti. Trueno’nın epey değerli Stampy robot köpeği sokaktan geçen bir bayanın tekmelerine maruz kaldı.

Stampy aslında Trueno’nun mühendis olarak çalıştığı bir Avustralya askeri ve madencilik ekipmanı şirketi olan Arrowpoint Systems‘ta geliştirilenin Fazla daha Ufak bir versiyonu pozisyonunda. Lakin bu Ufak yapısı onun bedelinden Fazla Çok şey götürmüyor çünkü robotun varsayımı pahası 15.000 dolar. Öte yandan sarhoş bir Avustralyalının attığı tekmeler sonucunda ise Trueno’ya nazaran 2.500 dolar kıymetine bir sensör hasarı meydana gelmiş durumda.

Trueno yaptığı açıklamada “Bunu neden yaptığından sahiden emin değilim, muhtemelen o sırada Komik olduğunu düşündü” dedi. ek olarak bayanın yanında olan şahıs Trueno ile irtibata geçmiş ve özür dilemiş durumda.

Bu ortada robot köpek tam sürümünde arama kurtarma misyonlarında ve insanların gerçekleştirmesi güç yahut tehlikeli olan öteki senaryolarda kullanılacak. Sokakta yapılan testler de ise robotun 3D haritalama yetenekleri deneniyordu. Lakin tekmeler sonrasında dataların bir kısmında yayıp yaşandığı aktarılıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir