Samsung’dan deprem bölgesindeki çalışmalar hakkında açıklama

Genel Mar 09, 2023 Yorum Yok
Samsung Türkiye, zelzele bölgesindeki çalışmalar hakkında yeni bir İzah yaptı. Koreli teknoloji devi İskenderun’da AFAD binası önüne “Mobil Servis tamirat Merkezi” kurdu. Burada aygıtların fiyatsız tamiri yapılıyor. Ayrıyeten powerbank, şarj aygıtı üzere eserler fiyatsız dağıtılıyor. Taşınabilir servis merkezi, muhakkak aralıklarla yer değiştirerek zelzele bölgesindeki farklı noktalarda hizmet veriyor.

Buna ek olarak ilgili kurumların yönlendirmesiyle Kahramanmaraş ve Hatay’daki muhtaçlık sahiplerine buzdolabı, çamaşır makinesi ve kurutma makinesi teslim edildi. ak eşyaların heyetimi yapıldı.

Samsung tarafından tedarik edilen portatif ultrason cihazları, zelzele bölgesindeki hastanelere teslim edildi. Şu anda Malatya, Adıyaman, Şanlıurfa, Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay ve Adana’daki Türlü hastanelerde Samsung’un portatif ultrason aygıtlarıyla yaralıların tedavisi yapılıyor.
Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Amel birliğiyle hayata geçirilen Samsung Küresel Goals bağış uygulaması aracılığıyla bütün dünyadaki Samsung Galaxy kullanıcılarını Türkiye’deki zelzelenin felaketi için bağış yapabiliyor. Samsung, 9 Şubat 2023 tarihinde yaptığı açıklamada zelzele bölgesindeki gereksinimlerin giderilmesi için 1,5 milyon dolar para ve 1,5 milyon dolar değerinde Eser takviyesi olmak üzere 3 milyon dolarlık dayanak sağlayacağını açıklamıştı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir