Sony paranoyaklaştı! Microsoft’un Call of Duty’i sabote edeceğinden korkuyor

Genel Mar 09, 2023 Yorum Yok
Microsoft’un Activision Blizzard’ı 69 milyar dolara satın almak istemesi neredeyse bir yıldır düzenleyiciler tarafından onay bekliyor. Muahede hem ABD hem de Avrupa başta olmak üzere Kıymetli düzenleyici kurumlar tarafından inceleniyor. Mutabakata birinci günden beri karşı olan Sony’nin paranoyaklaşmış olduğu görülüyor.

Birleşik Krallık Rekabet ve Piyasa Kurumu’na (CMA) sunulan yeni evraklarda Sony, Microsoft’un Call of Duty’nin fiyatını artırabileceğini, sırf Xbox Game Pass hizmetine Özel sunabileceğini ve hatta bilerek yahut tesadüfen PlayStation’da Call of Duty’nin kalitesini ve performansını düşürebileceğini söylüyor.

Sony paranoyaklaştı

Evraklarda Sony, Microsoft’un Call of Duty’i Playstation’a bug’larla dolu ve performans konusunda eksik bir biçimde çıkartabileceğini, bunun da kendilerini Olumsuz etkileyeceğinden bahsediyor. Microsoft’un kasıtlı olarak oyunun Playstation versiyonunu kusurlu çıkartacağı, oyunun PlayStation’daki performansının Xbox’tan daha Kötü olduğu ortaya çıkarsa oyuncuların konsol değiştireceği ve PlayStation’a olan inancın kaybedileceğinin altını çiziyor Sony.

Sony’nin bu kanısının ardındaki neden tam olarak muhakkak değil lakin Sony, Microsoft’un stratejik olarak PlayStation’da Call of Duty’yi Çeşitli biçimlerde sabote etmeye çalışabileceğinden korkuyor. Sony’nin Microsoft’un kendi Xbox platformunda Call of Duty’ye öncelik vermesi yahut Sony’nin donanım özelliklerinin göz arkası edilmesi konusunda dert duyması temelinde şaşırtan değil. Her iki şirket de konsol oyuncularını platformlarına çekmek için Özel görünümler, bonuslar ve paketlerle yıllardır Call of Duty hakları için gayret ediyor.

Yine de Microsoft’un PlayStation’daki Call of Duty’yi taammüden yanılgılarla sabote etmesi pek mümkün değil. Kaldı ki bu türlü bir şey olursa oyuncuların yansılarını göstereceği yer PlayStation değil, oyunun üretimcileri olacaktır. Öte yandan Sony, Microsoft’un Call of Duty’i Xbox Game Pass’te tutmasından ve Sony’nin bu oyunu kendi PlayStation Plus hizmetinde sunmasına müsaade vermemesinden de dert duyuyor. Microsoft ise CMA dokümanlarında CoD’u kendi abonelik hizmetlerine ekleyebileceğini söylüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir