Samsung, yeni nesil Exynos işlemcisi için Google Tensor ve AMD Radeon takımları ile çalışıyor

Genel Kas 16, 2022 Yorum Yok
Özgün Galaxy S akıllı telefonundan itibaren kendi aygıtlarında Exynos işlemcilerini kullanan firma, nihayet yıllarda Önemli tenkitlere maruz kaldı. Galaxy S10 ve sonraki aygıtlarda kullanılan Exynos işlemcileri hem performans hem de verimlilik konusunda rakiplerinin gerisinde kaldı ve firmayı, Exynos markasının geleceğini düşündürmeye zorladı. Tenkitlerin artması ile Samsung, Galaxy S serisinde Exynos işlemci kullanımını azalttı ve savlara Galaxy S23 ailesinde sadece Snapdragon işlemci kullanmayı seçti. Lakin görünüşe nazaran firma, Exynos serisini rafa kaldırmış değil. Geçtiğimiz aylarda çip geliştirme ekibine Önemli yatırımlar yapan firma, işlemcilerinin geleceği konusunda optimist gözüküyor.

En erken 2025’te göreceğiz

@OreXda tarafından gelen bilgilere nazaran Güney Koreli teknoloji devi Samsung, üst Tertip Galaxy aygıtlarında kullanmak için yeni bir Exynos işlemcisi geliştiriyor. En erken 2025 yılında kullanılması beklenen bu işlemcinin, AMD Radeon ve Google Tensor takımlarından yardım alınarak geliştirildiği belirtiliyor. Ayrıyeten işlemcide çift Cortex-X çekirdeği kullanılması ve böylelikle Önemli performans artışı sağlaması bekleniyor. OreXda, bu çipsetin gelmiş geçmiş en kuvvetli ve en istikrarlı Samsung işlemcisi olacağını belirtiyor.

Hem kendi Exynos işlemcilerinde hem de Samsung Foundry’nin 4 ve 5nm üretim sürecinde badireler yaşayan firma, silikon kadrosuna yaptığı yatırımlardan birinci meyvesini yakında alacak üzere gözüküyor. Exynos işlemcilerinin Geri dönmesini hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir