Samsung yalanladı: İşlemci geliştirmiyoruz!

Genel Mar 07, 2023 Yorum Yok
Aka yatırımlarla başladığı Exynos amiral gemisi işlemci dizaynını Hayal kırıklığı ile sona erdiren Samsung, her şeyi geride bırakarak yine bir Exynos tasarımı geliştirmek için kolları sıvamıştı. Ne Mevcut ki artık özelleştirilmiş dizaynlar olmayacak.

Samsung özelleştirilmiş işlemci tasarlamıyor!

Apple ve Qualcomm’un özelleştirilmiş taşınabilir işlemci çekirdeği yarışında tepede olduğu periyotlarda Samsung da Mongoose ismini verdiği çekirdek dizaynlarına yönelmiş ve 5 nesil Exynos işlemcilerinde kullanmıştı.

Ne Mevcut ki verimlilik meseleleri bir türlü yakasını bırakmayınca mecburen standart ARM dizaynlarına dönmek zorunda kalmıştı. Kimi tezler 2025 yılına yetişecek Exynos işlemcilerinde özelleştirilmiş çekirdekler kullanılacağı istikametindeydi. Ne Mevcut ki Samsung bunu yalanladı.

Firma Exynos kısmına Gerekli olduğu periyotlarda mühendis alımı yaptıklarını lakin rastgele bir biçimde özelleştirilmiş çekirdek planlarının olmadığını açıkladı. Yani o periyotta Cortex-X3 yahut X4 üzere hangi mimari varsa o kullanılacak. Samsung’un en erken Galaxy S25 serisinde bir değişiklik yapacağı kestirim ediliyor. öteki taraftan ışın izleme dayanaklı entegre Radeon grafik ünitelerinin nasıl ilerleyeceği de şimdilik bilinmiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir