Samsung, telefonlarına gelişmiş İsrail teknolojisi ekleyecek

Genel Mar 06, 2023 Yorum Yok
İsrailli startup ve teknoloji şirketlerinin ileri teknolojilerini taşınabilir Aygıt ve eserlerine entegre etmek gayesiyle Samsung, kısa bir müddet Evvel teknoloji hızlandırma programı başlattı. İsrail kaynaklı bir rapora nazaran bu teknoloji programının bir modülü olarak Samsung, seçilen İsrailli teşebbüsleri finanse edecek.

Samsung, gözünü İsrail’e çevirdi

Ayrıca Güney Koreli dev, bu teşebbüslere altı aylık bir mühlet boyunca dünya çapındaki Ar-Ge ünitelerinden teknik dayanak sağlayacak. Samsung Mobile Advance (SMA) programına başvuracak olan İsrailli teşebbüslerin, şirketin inovasyon ve teknoloji alanındaki hünerlerini sergileyecek bir pilot uygulama oluşturmaları gerekiyor. Bu pilot uygulama Samsung’un eserleri için bir tamamlayıcı olmalı yahut akıllı telefonları ve yazılımlarını farklılaştırabilmeli.

Samsung’un İsrail’deki bu teknoloji hızlandırma programında anne odak noktaları da belirlenmiş durumda. Buna nazaran Samsung, kamera (optik, algoritmalar, elektronik), pil, ses, Aygıt üstü Yapay zeka, metaverse/artırılmış gerçeklik (XR), sensörler, katlanabilir teknoloji, giyilebilir eserler, sıhhat, bağlanabilirlik, Etraf ve sürdürülebilirlik üzere alanlarda teşebbüsleri destekleyecek.

Samsung Research Israel Aleni İnovasyon Direktörü Lior Yekoutieli, “Nitelikli İsrail şirketlerini programa başvurmaya teşvik ediyoruz zira bu onlar için dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden birine ön kapıdan girmeleri için kusursuz bir fırsat.” ifadelerini kullanırken bu programın Temmuz 2023’ten Şubat 2024’e kadar devam edeceğini belirtelim. ek olarak, Samsung’un misal programları ABD, Avrupa, Kanada, Çin, Japonya ve Hindistan’da da yapılıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir