Samsung, iPad ve MacBook’lar için OLED ekran üretimine 3.1 milyar dolar yatırım yapacak

Genel Nis 05, 2023 Yorum Yok
Samsung Electronics, bünyesinde yer Meydan Samsung Display kısmının OLED ekran üretimine 2026 yılına kadar 4.1 trilyon won (3.14 milyar dolar) yatırım yapmayı planladığını açıkladı. Güney Kore’nin Asan kentinde kullanılması planlanan kaynak, üretimin genişletilmesi ve böylece artan talebin karşılanmasına Yardımcı olacak.

Samsung’un Apple ile uzun vadeli bir bağ kurmaya çalıştığı argüman ediyor. Samsung Display’in yeni MacBook ve iPad serisi aygıtlar için ekran üretmek üzere Aka ölçekli bir kontrat imzalandığına dair söylentiler var. Mahallî rakip LG‘ye ilişkin ekran fabrikalarının azamî kapasitede çalıştığı için şu anda yeni sipariş alamadığını belirtelim.

LCD panel üretimini durdurmuştu

Samsung Display daha Evvel BOE ve AU Optronics‘in rekabetine dayanamayarak LCD panel üretimini durdurmuştu. Şirket eski LCD üretim tesislerinin birçoklarını memleketler arası rakiplerine sattı ve o vakitten bu yana televizyonlar için QD-OLED ekran teknolojisine odaklandı. Artık ise epey “sağlam” bir alıcı için premium OLED çözümlerinde elini güçlendirmeye çalışıyor.

Japon OLED ekran üreticisi JOLED geçtiğimiz hafta kapanacağını duyurdu. Laf konusu şirketin Apple, ASUS, Eizo, LG ve Sony ile kontratları vardı. Enteresandır ki Samsung’un OLED üretimini genişletme haberi JOLED’in kapanma haberiyle aynı zamana denk geldi. Görünen o ki ismi geçen bu markaların birçok için Samsung Display yolu görünecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir