Vivo X Fold 2 kilit özellikleri belli oldu: Yakında geliyor

Genel Nis 05, 2023 Yorum Yok
Akıllı telefon pazarının önde gelen isimlerinden Vivo’nun yeni katlanabilir telefonu Vivo X Fold 2 modelinden yeni sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bu bağlamda kısa mühlet Evvel paylaşılan kutu açılış imajlarının akabinde aygıtın özellikleri netleşmeye başladı. Bugün Vivo X Fold 2, pil ve süratli şarj özellikleri ile SARM sertifikasyon sitesinde görüntülendi.

Vivo X Fold 2 kilit özellikleri aşikâr oldu

Bilmeyenler için Vivo X Fold, 4600 mAh pil kapasitesi ve 66W süratli şarj dayanağı ile karşımıza çıkmıştı. SARM listesine nazaran X Fold 2 ise, 4800 mAh pil ve yükseltilmiş 120 W süratli şarj özelliği ile gelecek. Laf konusu bedeller, evvelki jenerasyon X Fold+’a göre pil kapastinde 200 mAh, süratli şarj tarafında ise 54W’lık hafif bir gelişmeyi temsil ediyor.

Vivo X Fold 2 teknik özellikleri

Bildirilenlere nazaran Vivo X Fold 2, ön tarafında 2K çözünürlüğe ve 120Hz yenileme suratı dayanağına sahip 8 inç katlanabilir E6 AMOLED ekranla gelecek. Kaputun altında ise Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 platformundan Sıkıntı alacak telefon, 12 GB’a kadar RAM ve 512 GB dahili depolama seçenekleri ile kullanıcılara sunulacak.

Ayrıyeten yeni katlanabilir telefonun LED flaş içeren dairesel bir kamera modülü ile üçlü kamera kurulumuna sahip olacağı da onaylandı. Buna nazaran Vivo X Fold 2, arka tarafında Zeiss imzalı ve OIS takviyeli 50MP Sony IMX866 anne kamera, 12MP Sony IMX663 ultra geniş açılı kamera ve 12MP IMX663 telefoto kamera ile desteklenecek. Fakat 12 MP yerine 50MP Yardımcı sensörler de kullanılabilir. Ayrıyeten Vivo X Fold 2’nin kamera odaklı Özel bir Vivo V2 ISP’ye konut sahipliği yapacağını hatırlatalım.

 

Vivo X Fold 2, Nisan ayında Çin’de tanıtılacak. Akıllı telefonun Avrupa ve Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği ise şimdi açıklanmadı. Bu nedenle bir müddet daha beklememiz gerektiğini belirtelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir