Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5, üstün özellikleriyle ortaya çıktı

Genel Mar 29, 2023 Yorum Yok
Samsung, katlanabilir akıllı telefon pazarında başkan olmaya devam ederken bu alana yeni modeller getirerek yerini pekiştirmeye çalışıyor. Bu bağlamda yaklaşmakta olan Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 modelleri kısa bir müddet Evvel Geekbench’te ortaya çıktı ve dikkat çeken özelliklerle Bir arada görüldü.

Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 netleşiyor

Bilindiği üzere Samsung, Galaxy S23 serisinde Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy yongasını kullanmıştı. Bu yonga olağan Snapdragon 8 Gen 2’ye nazaran Kıymetli derecede daha süratliydi. Görünüşe nazaran bu yonga Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’te de kullanılacak üzere görünüyor.

Çabucak üstteki görselden (Sol, Z Fold 5 – Sağ, Z Flip 5) görüleceği üzere puanlar oldukça tezli. O denli ki Galaxy S23 serisi birebir testlerde Biricik çekirdek ve Fazla çekirdek testlerde sırasıyla 1500 ve 4900 puan civarında geziniyor. Bu bağlamda ortadaki performans farkının neyden kaynaklandığı net değil fakat muhtemelen Geekbench 6 ile Geekbench 5 arasındaki ölçüm farkından kaynaklanıyor.

Bu ortada Geekbench’e nazaran Galaxy Z Flip 5’te 8 GB RAM bulunurken Galaxy Z Fold 5’te ise 12 GB RAM olduğu görülüyor. ek olarak her iki telefonda da Android 13 işletim sisteminin çalıştığını söyleyelim. Samsung şimdi resmi bir çıkış tarihi açıklamadı lakin Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5 muhtemelen Ağustos 2023’te tanıtılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir