Samsung Galaxy S23 Ultra’nın ekranı iPhone 14 Pro Max’i geride bırakıyor

Genel Şub 16, 2023 Yorum Yok
Samsung kısa mühlet Evvel Galaxy S23 serisi altında Galaxy S23 Ultra, Galaxy S23+ ve Galaxy S23 telefonlarını piyasaya sürdü. Geliştirilmiş yazılım, artan kamera performansı ve kullanıcı tecrübesinin daha Çok öne çıkarıldığı bu telefonlar ekranları ile de nihayet derece başarılı duruyor.

Yakın tarihli bir argümana nazaran, Galaxy S23 Ultra’nın ekranı yalnızca piyasadaki en güzellerden birisi değil birebir vakitte güç tüketiminde de nihayet derece başarılı. Hatta nihayet rapor, S23 Ultra’nın ekranı iPhone 14 Pro Max’ten daha az güç tüketiyor.

Galaxy S23 Ultra’nın ekranı daha verimli

Samsung, halihazırda telefon piyasasındaki üreticilere AMOLED ekran tedariği sağlıyor ve Apple da bunlardan birisi. Lakin görünüşe nazaran Samsung, kendi AMOLED ekranını yaparken malzeme seçiminde farklı bir yola izlemiş üzere. Aktarılanlara nazaran S23 Ultra daha Evvel görmediğimiz eşsiz bir OLED gereç seti kullanıyor. Bunun Yalın bir “M11” ve “M12” materyal sınıflandırması olmadığı belirtiliyor. Yapılan tahlillere nazaran S23 Ultra’da RGB’nin dalga uzunluklarında optimizasyona gidilerek daha Çok verimlilik sağlanmış.

iPhone 14 Pro Max üzere M12 tabanlı panellerle karşılaştırıldığında, Galaxy S23 Ultra’nın ekranı tıpkı parlaklık seviyesinde daha az güç tüketiyor. Bu ortada S23 Ultra’nın ekranının daha kıyaslamada kullanılan telefonlardan daha Aka olduğunu da belirtelim.

Tüm bu faktörler göz önüne alındığında, Samsung ekran konusunda çıtayı biraz daha yükseltmiş diyebiliriz. Galaxy S23 Ultra’da donanımsal olarak Aka bir yükseltme olmasa da, bu Ufak yükseltmeler optimize edilmiş yazılımla birleştirildiğinde daha üst Tertip kullanıcı tecrübesi elde ediliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir