Samsung Galaxy S23 Ultra sağlamlık testine sokuldu: İşte video

Genel Şub 09, 2023 Yorum Yok
Samsung’un yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S23 Ultra, PBKreviews kanalı tarafından sağlamlık testine sokuldu. Hem performans hem de kamera özellikleriyle pazara argümanlı bir giriş yapan telefon, düşme, çizilme ve suya dayanıklılık Laf konusu olduğunda neler sunuyor? Gelin daima birlikte bakalım

Galaxy S23 Ultra ne kadar sağlam?

Paylaşılan görüntüde birinci olarak sıvı teması ve su sıçramalarına karşı test edilen Galaxy S23 Ultra, üç dakikalık suya daldırmanın ardından tüm fonksiyonelliğini muhafazayı başarıyor. 

Videonun devamında yer Meydan çizilme testlerinde ise, Galaxy S23 Ultra’nın Mohs sertlik ölçeğine göre sekizinci düzeyde çizilmeye başladığı, dokuzuncu düzeyde ise ciddi çizikler oluştuğu görülüyor. Böylelikle hem ön hem de arka panelinde Gorilla Glass Victus 2‘den takviye Meydan telefon, madeni Nakit ile gerçekleştirilen denemeden başarılı bir formda ayrılıyor.

[bkzdh=160363

Sıra düşme testlerine geldiğinde ise Galaxy S23 Ultra’nın bir ölçü Düş kırıklığı yarattığını söyleyebiliriz. Görüntüde bel yüksekliğinden direkt betona bırakılan telefonunda ne yazık ki kırıklar meydana geliyor. Lakin kozmetik hasara karşın, ekran ve telefonun Geri kalan bileşenleri büsbütün çalışır durumda.

Toparlayacak olursak Samsung, Galaxy S23 Ultra’nın su ve çizilme dayanıklılığı konusunda başarılı bir Amel çıkarmış. Lakin Aka savlar ile piyasaya sürülen Gorilla Glass Victus 2’nin düşmelere karşı hâlâ yetersiz bir müdafaa sağladığını söyleyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir