Samsung Galaxy S23 Ultra, ekran parlaklığıyla rakiplerini geride bırakacak

Genel Oca 09, 2023 Yorum Yok
Samsung Galaxy S23 Ultra’nın overclock süreci uygulanmış Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ile geleceği biliniyordu. Artık de Galaxy S23 Ultra’nın ekran paneliyle ilgili birkaç ayrıntı ortaya çıktı.

Daha parlak, daha az Güç tüketen ekran

Telefonun AMOLED ekranının azamî 2200 nit parlaklığın üzerine çıkacağı, dokunmatik örnekleme suratının 960Hz olarak ayarlanacağı, 2000 Hz PWM frekansına sahip olacağı söyleniyor. Ayrıyeten Galaxy S23 Ultra’nın ekranının evvelki modele kıyasla %45 daha az Sıkıntı tüketeceği söyleniyor.

Görünüşe nazaran, Samsung S23 Ultra, ekran parlaklığı açısından iPhone 14 Pro serisini geride bıracak. Hatırlatma açısından, Apple’ın üst Tertip modellerinde ekran parlaklığı maks. 2000 nit parlaklığa ulaşıyor. XDA Developers’ın ekran uzmanına nazaran, her iki ekranda kullanılan OLED yayıcılar tıpkı lakin Samsung ve Apple’ın zirve parlaklık testlerini farklı uygulamasından kaynaklı Samsung öne geçecek. Apple, ekranı yaklaşık %25 APL’ye ayarlıyor, Samsung ise %1 APL’ye ayarlıyor. iPhone 14 Pro’nun azamî ekran parlaklığı %1 APL’de 2300 nit. APL, ortalama imaj düzeyini Anlatım ediyor.

Öncesinde Samsung S23 Ultra kamera özellikleri de ortaya çıkmıştı. S23 Ultra, 10MP 10x zoom sensör, 12MP ultra geniş açılı lens, 200MP anne kameradan oluşan üçlü kamera kurulumuna sahip olacak; en azından tezler bu istikamette. 200 megapiksel kamera ile çekilmiş Örnek fotoğraf bile paylaşıldı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir