Samsung Exynos Modem 5300 tanıtıldı: İşte özellikleri

Genel Mar 27, 2023 Yorum Yok
2018 yılında dünyanın birinci 3GPP standardıyla uyumlu 5G modemi Exynos 5100 ile sahneye çıkan Samsung, bir müddettir modelin halefi üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. Bugün ise sessizliğini bozan teknoloji devi, yeni 5G modemi Exynos Modem 5300‘ü tanıttı.

Samsung Exynos Modem 5300 özellikleri

Samsung Foundry’nin 4nm EUV süreç teknolojisini Temel Meydan Exynos Modem 5300, hem SA (bağımsız) hem de NSA (sabit) 5G ağlarında 10Gbps’ye kadar indirme ve 3,87 Gbps yükleme suratları sunacak. Bu sayıların şu anda halihazırda bulunan en süratli 4G sabit çizgi kontağından 10 kat daha süratli olduğunun altını çizelim. 

Ayrıca nihayet nesil 3GPP 5G NR Sürüm 16 standardı ve yerleşik PCIe arabirimi ile desteklenen Exynos Modem 5300’ün, telekom ağları ve akıllı telefon üreticilerinin yanı Dizi daha Çok Aygıt tarafından beninsenmesi bekleniyor. Bu bağlamda yeni tahlilin, objelerin interneti (IoT), ultra yüksek çözünürlüklü görüntüler, hologram ve otonom araçlar için de Ehemmiyet taşıdığını söyleyebiliriz.

Peki, Samsung Exynos 5300 tüketiciler ile ne Vakit buluşacak? Samsung yeni tahlilin hangi yonga setlerine eşlik edeceğini şimdi açıklanmadı. Lakin yakın vakitli sızıntılar, Google’ın yeni nesil Tensor 3 platformundan Sıkıntı alacak Google Pixel 8 serisine işaret ediyor.

Bilindiği üzere Samsung, Galaxy S23 serisinde Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy platformunda yer verdi. Öte yandan Galaxy S24 ailesi, yeni 5G modem ile desteklenen bir Exynos platformu ile karşımıza çıkabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir