Samsung dünyanın en büyük yonga fabrikasını inşa edecek

Anakart Driverları, Donanım Mar 15, 2023 Yorum Yok
Yonga bölümünde giderek artan döküm talebi, küresel ekonomik krize Karşın üreticileri yatırım yapmaya zorluyor. Dalın devlerinden Samsung dünyanın en Aka yonga döküm tesisleri için kolları sıvadı.

Samsung Aka oynuyor

Yapılan açıklamaya nazaran firma dünyanın en Aka yonga döküm tesisleri için 230 milyar dolarlık bir bütçe ayırdı. Güney Kore’de inşa edilecek tesislerin toplamda 5 yerleşke olması ve 20 yıllık bir periyoda yayılması planlanıyor. Samsung yeni yatırımı ile yaklaşık 150 yonga firmasının dikkatini çekeceğini düşünüyor. Samsung Display ve Samsung SDI iştirakleri de 4.5 milyar dolar bedelinde ekran yatırımı yapacak.

Güney Kore hükümeti de yonga çalışmaları için 383 milyar dolarlık dev bit paket açıklamış durumda. Vergi muafiyetinden finans takviyesine kadar pek Fazla farklı araç yonga geliştirmek isteyen firmalara sunulacak. Böylelikle Fazla sıkı bir rekabete girilecek.

Güney Kore hali hazırda en Aka hafıza üreticisi pozisyonunda lakin Amel yonga dökümüne geldiğinde Tayvan’ın eline su dökemiyor. Yaklaşık 610 milyar dolarlık bu dev bütçe kombinasyonu Tayvan’ı yenecek mi vakitle göreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir