Galaxy S23 serisinde can sıkacak bir sorun ortaya çıktı

Genel Mar 15, 2023 Yorum Yok

Samsung tarafından geçtiğimiz haftalarda tanıtılan Galaxy S23 serisi, hem kamera tasarımı hem de Güçlü özellikleri ile ses getirmeyi başardı. Lakin kısa müddet Evvel sizlere akıllı telefonların birincil kamera performansı ve Space Zoom özelliğine yönelik şikayetlerin artmaya başladığından Laf etmiştik.

Şimdi bu tartışmalar dinmeden akıllı telefonlar ile ilgili can sıkacak bir gelişme daha yaşandı. çok sayıda kullanıcı, üçüncü taraf uygulamalarda animasyon sorunları yaşandığınıbildirmeye başladı.

Galaxy S23 serisinde can sıkacak sorun

Reddit ve Samsung topluluk forumlarında yapılan paylaşımlara nazaran Galaxy S23 kullanıcıları, Reddit, WhatsApp, Twitter ve YouTube üzere üçüncü taraf uygulamalarda gezinirken animasyonlarda titreme yaşandığını söylüyor. Raporlar ise, yeni sorunun şimdi yaygın olmadığını ve sadece belli kullanıcıların etkilendiğini gösteriyor. Lakin birtakım şikayetler Galaxy Store‘u da içerdiği için sorun üçüncü taraf uygulamalarla sınırlı olmayabilir. 

Bildirilenlere nazaran Samsung, Galaxy Store’da ekran yenileme suratını 60Hz’in altına düşürüyor. Bu durum yaşanan sorunu açıklıyor olabilir. Hakikaten Galaxy S23 Ultra 1Hz – 120Hz, Galaxy S23 ve S23 Plus ise 48Hz – 120Hz ortasında uyarlanabilir yenileme suratını destekliyor. Bununla Birlikte kimi kullanıcılar, telefonu yine başlatmak, önbelleği silmek, RAM Plus’ı periyot dışı bırakmak yahut 60Hz yenileme suratına geçmek üzere adımların sorunu ortadan kaldırdığını söylüyor.

Samsung, Galaxy S23 serisinde yaşanan animasyon meselesini şimdi doğrulamadı. Lakin markanın kısa müddet içerisinde yeni bir yazılım güncellemesi paylaşacağını düşünüyoruz. Bu ortada aygıtınızda bu sorunu yaşıyorsanız önerilen tahlillerden kimilerini deneyebilir yahut Samsung takviyeden yardım isteyebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir