Samsung, ChatGPT benzeri yapay zeka sohbet robotu yapıyor

Genel May 16, 2023 Yorum Yok
Samsung’un ChatGPT‘ye misal bir Yapay zeka platformu oluşturmak için Naver ile paydaşlık kurduğu bildirildi. Lakin ChatGPT’den farklı olarak, bu Yapay zeka aracının Samsung çalışanları tarafından şirket içinde kullanılacağı bildiriliyor.

ChatGPT’ye rakip 

Samsung kısa mühlet Evvel ChatGPT’yi kurumsal bir ortamda kullanmanın tehlikelerini ve sonuçlarını pek istemediği bir yoldan öğrendi. Şirketin yarı iletkenlerle ilgili hassas bilgilerinin bir kısmı, birkaç çalışan işlerini kolaylaştırmak için aracı kullanmaya çalıştığı esnada ChatGPT aracılığıyla sızdı. O vakitten beri Samsung, çalışanlarının ChatGPT’yi kullanmasına müsaade vermedi, lakin bildirildiğine nazaran şirket, Amel gücüne üretken Yapay zekanın gücüyle Yardımcı olma fikrinden vazgeçmeyecek.

Samsung çalışanlarına Özel olacak

Şirketin, Samsung kurumsal kullanıcıları için Özel bir Yapay zeka platformu geliştirmek üzere Naver Corp ile iştirak kurduğu belirtiliyor. Samsung’un üretken Yapay zekası ChatGPT üzere herkese Aleni değil, firmanın Device Solutions Division bölümündeki çalışanlarına Özel olacak. Daha sonra, alan testlerinin akabinde araç, cep telefonları, konut aletleri ve benzerlerinden Mesul olan Device eXperience kısmı üzere diğer Samsung şubelerinin diğer çalışanlarına da sunulabilir.

Samsung’un Kurum içi Yapay zekası şirketin sunucularından çıkmayacağı ve çalışanlarına Özel olacağı için Samsung’un Laf konusu sohbet robotunu kendisine en uygun faydayı sağlayacak şekilde eğitmesiyle sonuçlanabilir. Örneğin, Samsung’un hisli yarı iletken datalarını Naver ile paylaşacağı ve bu bilgileri daha sonra üretken Yapay zekaya uygulayacağı düşünülebilir. Bu sayede Samsung çalışanları, yarı iletkenlerle ilgili kaynak kodunun dışarıya sızmasından endişelenmeden Yapay zekanın gerçek potansiyelini kullanabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir