Samsung, Android güncellemelerini daha da hızlı dağıtmak istiyor

Genel Kas 18, 2022 Yorum Yok
Samsung, Android yazılım güncellemelerinde sabıkası Fazla da âlâ olmayan firmalardan birisi olarak gösteriliyordu. Lakin nihayet yıllardaki gelişim göz önüne alındığında artık güncelleme konusunda kuvvetli bir firma haline bürünmüş durumda.

Samsung yaptığı açıklamada, Google’ın kararlı Android 13 güncellemesini yayınlamasının akabinde yalnızca iki ay sonra kendi güncellemelerini yayınladığını aktarıyor. Evvelki yıllara baktığımızda Güney Koreli firma daha Evvel hiç bu kadar süratli anne yazılım güncellemesi dağıtımı gerçekleştirmemişti. Ancak firma daha da uygununu yapmak istiyor.

Samsung güncellemeleri daha da süratli vermek istiyor

Galaxy S22 serisi Android 13 güncellemesini 24 Ekim’de, Galaxy S21 ise 8 Kasım’da Android 13 güncellemesini aldı. Samsung ayrıyeten güncellemeyi Galaxy Note 20 serisi ve Galaxy S20 serisi için Kasım 2022 bitmeden yayınlayacağını duyurdu. Öte yandan firma bu yılın sonundan Evvel Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S7, Galaxy Tab S7 FE, Galaxy Tab S6 Lite, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Fold 3 için Android 13 güncellemesini yayınlama kelamı de verdi. Bizi takip edenlerin hatırlayacağı üzere Galaxy A ve M serisi de Android 13 güncellemesini almaya başlamıştı.

Samsung yaptığı açıklamada gelecekte güncellemeleri daha süratli ve daha kaliteli yayınlamak için Google ile Amel birliğine devam edeceğinin altını çiziyor. Bu nedenle, Android 14 (One UI 6.0) için, bütün üst seviye ve orta Sınıf akıllı telefonların 2023’ün sonundan Evvel güncellemeyi almasını bekleyebiliriz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir