AMD, Nvidia’nın eriyen RTX 4090 kartıyla dalga geçmeye devam ediyor

Anakart Driverları, Donanım Kas 18, 2022 Yorum Yok
GeForce RTX 40 serisiyle Nvidia, 600 W’a kadar gücü destekleyen Çağdaş PCIe Gen5 güç konektörüne geçmeye karar verdi. Şirket, üst seviye Özel RTX 30 dizaynları tarafından bile yıllardır muvaffakiyetle kullanılan standart PCIe 8 pimli ve 6 pimli Güç konektörlerini böylelikle terk etmiş oldu.

Nvidia Ada Lovelace GPU’larının tümü, şirketin kendi Founders Edition’ı ve bütün ortak dizaynları iç olmak üzere bu 12VHPWR/16-pin yeni Sıkıntı konektörüne sahip biçimde piyasaya çıkıyor. Ne yazık ki ilgili bütün taraflar için, ya kullanıcı kusuru ya da şimdi NVIDIA tarafından onaylanmamış bir şey nedeniyle kimi Güç adaptörlerinin erimesiyle ilgili sıkıntılar gündemden düşmüyor.

“Güvende kalın”

Öte yandan AMD ise Radeon RX 7000 serisinde klasik 8 pimli Sıkıntı konektörleri kullanmaya devam edeceğini lansmanda duyurmuştu. Artık ise AMD’nin oyun pazarlaması kıdemli yöneticisi Sasa Marinkovic, toplumsal medya platformunda, RTX 4090’daki 16 pimli konektörlerin erimesi nedeniyle Nvidia’ya göndermede bulundu. Marinkovic paylaştığı tweette ikili 8 pin konektörünü göstererek “Bu tatil döneminde inançta kalın” yazdı.

Kablolar erimeye devam ediyor

Bununla Birlikte Nvidia, RTX 4090 ekran kartlarında eriyen Sıkıntı kabloları/konektörleri problemiyle karşılaşan kullanıcılardan gelen raporlarla müsabakaya devam ediyor. Nvidia’nın husus hakkındaki araştırması ise devam ediyor. Bu ortada şimdiye kadar bu sıkıntıyla karşılaşan rastgele bir RTX 4080 olmadığını da belirtelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir