500 binden fazla kullanıcısı ve 95 bayisi bulunan IPTV ağı çökertildi

Genel Kas 18, 2022 Yorum Yok
İspanyol polisi, 2020’de başlattığı ve EUROPOL ile Bir arada çalıştığı kapsamlı bir soruşturmada yüzbinlerce abonesi ve onlarca bayisi olan dev IPTV ağını muvaffakiyetle çökertti. Aktarılanlara nazaran korsan IPTV’nin kökleri 2012’ye kadar ilerliyor. Hizmet yeni paravan şirketler kurarak Daimi olarak tespit edilmekten kaçınıyordu.

500 nin abonesi olan IPTV çökertildi

İspanyol polisi, 2.600 TV kanalından, 23.000 sinema ve diziden yaklaşık 500.000 kullanıcıya Yasa dışı bir biçimde içerik dağıtan korsan yayın sitelerinden oluşan dev bir ağı çökertti. İspanyol polisi ve EUROPOL’un iç olduğu ortak bir operasyonda Malaga’da dört sorumlunun tutuklanması gerçekleştirildi. Ayrıyeten soruşturmada İspanya, Malta, Portekiz, Kıbrıs, Yunanistan ve Birleşik Krallık‘ta 95 bayi tespit edildiği aktarılıyor.

Korsan IPTV ağının farklı platformlardan kanallara sınırsız erişim sunan abonelik tabanlı akış hizmetlerinin reklamını yapmak ve tanıtmak için Fazla sayıda web sitesini kullandığı belirtiliyor. Hizmetten elde edilen kârın yılda yaklaşık 3 milyon avro olduğu ve bunun Çeşitli kaynaklar tarafından aklandığı da ortaya çıkarıldı.

Operasyon sonucunda Fransa, İspanya ve Hollanda’ya yayılmış 32 sunucuya bağlı on Yönetim paneli bulundu. Yetkililer, korsan IPTV şebekesinin Öbür çekirdek üyelerinin İspanya’da yahut diğer ülkelerde aktiflik gösterip göstermediğini belirlemek için soruşturmalara devam edecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir