Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Genel
  4. »
  5. Samsung 3nm verimliliği sadece yüzde 20

Samsung 3nm verimliliği sadece yüzde 20

admin admin -
13 0
önemli yatırımlar yaparak 3nm sürecine rakibinden Evvel geçen TSMC’yi stratejisini yine gözden geçirmek zorunda bırakan Samsung kapalı kapılar gerisinde güç günler yaşıyor. 3nm sürecinde verimlilik Fazla düşük.

Samsung’un Fazla yolu var

Birden Çok nano temas noktasını Yan yana değil istifleme formunda dizerek daha verimli bir üretim sunan GAA teknolojisinde, Samsung ilk 3nm geçişini tamamlayan firma olmuştu. Ne Mevcut ki istediği verimliliği yakalayamadı.

Firmaya yakın kaynaklara nazaran 3nm sürecinde verimlilik yalnızca yüzde 20 civarında kaldı. Elektrostatik boşaltım ya da ESD sorunu verimliliği düşürüyor. Samsung bu nedenle Silicon Frontline Technology ismindeki bir teşebbüsle iştirake gitti. Bu teşebbüs Özellikle ESD müdafaa teknolojileri ile plaka üretim verimliliğini arttırıyor.

Samsung birinci 3nm üretimini kimi madenci yongalarında kullandı lakin şu anda rastgele bir sipariş almıyor. Qualcomm’un 3nm için tekrar Samsung ile çalışacağı gündeme gelmişti fakat meseleler giderilemezse Qualcomm iç diğer müşteriler de TSMC’ye geçiş yapabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir