Brezilya’dan takdir edilesi başarı: 22 GW kurulu güneş enerjisine ulaşıldı

Genel Oca 08, 2023 Yorum Yok
Brezilya yenilenebilir güç alanındaki atılımlarına devam ederek pek Fazla ülkeye Örnek olmaya devam ediyor. Brezilya Fotovoltaik Güneş Gücü Derneği, Agência Nacional de Energia Elétrica’nın datalarına atıfta bulunarak ülkedeki Yekün heyeti güneş gücünün 22 GW düzeyine ulaştığını bildiriyor.

Brezilya’dan rekor güneş enerjisi

Kamu hizmeti ölçeğindeki bölüm de 7.017 MW’a ulaşarak yeni bir rekor kıran Brezilya’nın dağıtık üretim bölümü şu anda 14.986 MW konseyi güce sahip durumda. Brezilya’nın 22 GW’lık yeni rekoru ise ülkenin bu alandaki kuvvetli adımlarını gösteriyor. Çünkü bu senin başında konseyi güneş gücü yalnızca 13 GW düzeyindeydi. Münasebetiyle yalnızca bu Yıl içerisinde şimdiye kadar 9 GW’lık bir ekleme yapıldığı görülüyor. Öte yandan 2016 yılında ülkedeki heyeti güneş gücü ölçüsünün 148 MW olduğunu da belirtelim.

ABSolar, Brezilya’nın bu yılı 24,9 GW kümülatif PV kapasitesi ile bitirebileceğini belirtiyor. ABSolar’a nazaran güneş gücü yakında ülkenin elektrik matrisindeki ikinci yenilenebilir güç kaynağı olarak rüzgarın yerini alabilir. 3 Kasım prestijiyle bütün kapasitenin %52,2’sini oluşturan hidroelektrik gücü başkan olmaya devam ediyor. Öte yandan Brezilya’da yenilenebilir güç üretme kapasitesi, dünya ortalaması olan yüzde 38’in üzerinde, yüzde 85’e tekabül ediyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir