Şaka gibi ama değil: Twitter, 1 Nisan’da ‘eski’ mavi onay rozetlerini kaldıracak

Genel Mar 24, 2023 Yorum Yok
Twitter‘ın seçtiği günün değerine karşın, eski onay işaretlerinin kaldırılması aylardır bekleniyordu. Elon Musk, Aralık ayında attığı bir tweet’te şirketin bu onay işaretlerini “birkaç ay içinde” kaldıracağını zira “bunların verilme halinin yozlaşmış ve saçma olduğunu” söylemişti. O vakitten beri, eski mavi onay işareti sahipleri onay rozetlerine tıkladıklarında “Bu eski bir doğrulanmış hesap. Dikkate değer olabilir ya da olmayabilir.” Geri bildirimi alıyordu.

Eski mavi rozete elveda

Musk şirketi satın almadan Evvel Twitter, onay işaretlerini şahıs ve kurumları etkin, özgün ve kayda değer hesaplar olarak doğrulamak için kullanıyordu. Doğrulanmış onay işaretleri fiyatsız olarak dağıtılıyordu. Bugün ise Twitter kullanıcıları Twitter Blue abonelik modeli üzerinden aylık 8 dolar (Türkiye fiyatı 150 TL) karşılığında mavi onay işareti satın alabiliyor. Ayrıyeten, bir hesabın bir işletme mi yoksa bir hükümet hesabı mı olduğunu belirtmek için satın alınabilecek Öbür onay işareti renkleri ve rozetleri de var. Yapılan açıklamada ise 1 Nisan’dan itibaren verilmiş eski mavi onay rozetlerinin kaldırılacağı duyuruldu.

Twitter, Blue aboneliği satın Meydan kullanıcıların Vakit akışlarında daha az reklam, sohbetlerde öncelikli sıralama, uzun tweetler oluşturma, tweetleri düzenleme ve tweetleri Geri alma üzere abonelere Özel özellikler sunuyor. Bu ortada Twitter Blue aboneliği de bütün dünya çapında kullanıma sunuldu. Şayet eski “mavi tikli” bir Twitter kullanıcısıysanız platforma girişi yaptığınızda Çabucak üstteki görsel üzere bir İkaz bildirimi alacaksınız.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir