Driver İndirin | Ücretsiz Driver İndir

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Yazılım
  4. »
  5. Riot Games doğruladı: League of Legends kaynak kodları çalındı

Riot Games doğruladı: League of Legends kaynak kodları çalındı

admin admin -
12 0
League of Legends, Teamfight Tactics ve Valorant üzere birçok tanınan oyunun ardında yer Meydan Riot Games, geçtiğimiz hafta siber atağa uğramıştı. Artık de dev yayıncı, gerçekleştirilen hamle hakkında bir fidye iletisi aldığını lakin ödeme yapmayacağını açıkladı.

Hackerlar 10 milyon dolar talep ediyor

Yakın vakitli paylaşımında Riot Games, siber atak sonrasında hiçbir oyuncu verisi yahut ferdî bilginin ele geçirilmediğini lakin League of Legends ve Teamfight Tactics görüntü oyunlarının kaynak kodlarının sızdırıldığını doğruladı. Belirtilenlere nazaran ele geçirilen bu belgeler ortasında, şirketin paylaşmaya Amade olmadığı “deneysel” özellikler yer alıyor. 

Şirket, siber taarruzun ayrıntıları hakkında bilgi paylaşmadı. Fakat hackerların oyunun hile muhafaza sistemi ve kaynak kodları karşılığında 10 milyon dolar fidye talep ettiği bildiriliyor. Bu mevzuda Riot Games ise, ”Bugün bir fidye e-postası aldık. Söylemeye gerek yok, ödemeyeceğiz.” tabirlerini kullandı.

Görünüşe nazaran Riot Games’in en Aka tasası, kaynak kodu sızıntısı sonucunda yeni hilelerin ortaya çıkması. Bu bahiste çalışmaların devam ettiğini aktaran dev yayıncı, ”Saldırının anti hile üzerindeki tesirini pahalandırmak ve gerekirse düzeltmeleri Mümkün olan en kısa müddette dağıtmak için çalışıyoruz” kelamlarını lisana getirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir