Qualys kapsamlı bir bulut yerel değerlendirme çözümü olan FlexScan’i sunar

Anakart Driverları, Donanım Kas 10, 2022 Yorum Yok
Qualys firmasının bulut idaresi ve Amel yükü güvenliği platformu olan ve 31 milyondan Çok Amel yükünü bünyesinde barındıran TotalCloud, kuruluşların bulut ortamlarının en hakikat Emniyet değerlendirmesi için birdenbire Fazla bulut tarama seçeneğini birleştirmesini sağlayan kapsamlı bir bulut Mahallî kıymetlendirme tahlili olan FlexScan’i sunar.

Qualys FlexScan nedir?

İş uygulamaları ve şirket içi altyapı buluta geçirilirken, Emniyet takımları, bulut Amel yükleri, hizmetler, kaynaklar, kullanıcılar ve uygulamalar genelinde siber riski yönetmekle uğraşıyor. Ayrıyeten, takımlar, bağlam olmadan parçalanmış bir risk görünümü sunan Fazla sayıda sanayi kısaltmasına dayalı nokta tahliliyle uğraşmak zorundalar. Bu yaklaşım, bulut uygulamalarını akınlara karşı savunmasız bırakırken, Emniyet maliyetlerini ve karmaşıklığı artırıyor.

Qualys FlexScan değerlendirmeleri sayesinde TotalCloud platformu bu bölümdeki lider düzeyde hassaslığını daha da genişletiyor. Ayrıyeten bulut güvenliğinin ve DevOps gruplarının çoklu değerlendirmelerini kullanmasını sağlıyor.

FlexScan ile Bir arada Emniyet grupları aşağıdakiler iç bütün bulut hamle yüzeyinin güvenliğini sağlamak için apansızın Çok hibrit kıymetlendirme yeteneğine sahip oluyor:

  • Hızlı tahlil için dokunmadan, aracısız, bulut hizmeti sağlayıcı API tabanlı tarama.
  • Açık ilişki noktaları ve uzaktan yararlanılabilir Emniyet açığı algılaması için File üzerinden bilinmeyen Amel yüklerini kıymetlendirmek üzere sanal Aygıt tabanlı tarama.
  • Güvenlik açıkları ve OSS taraması dahil, periyodik çevrimdışı tarama için Amel yükü anlık imgesini bağlayan anlık imaj değerlendirmesi.
  • Kapsamlı, gerçek vakitli Emniyet açığı, yapılandırma ve Emniyet değerlendirmesi için Amel yükü içinde Qualys Cloud Agents hizmeti.

Qualys TotalCloud Emniyet takımlarına şunları sağlıyor:

  • Anında çoklu bulut duruşu içgörüleri- Birleştirilmiş bulut duruşu panosu, çoklu bulut ortamlarında dakikalar içinde envanter, Emniyet ve uyumluluk durumu içgörüleri sağlar. Takımlar, Amel yükü Emniyet açığı ve Emniyet duruşuyla ilgili ek bağlamla, en yüksek riski doğuran yanlış yapılandırmaları kolaylıkla belirleyebilir ve önceliklendirebilir.
  • TruRisk ile bulut riskini önceliklendirmek için birleşik Emniyet görünümü– Konsol aracılığıyla, bulut Amel yükleri, hizmetler ve kaynaklar genelinde bulut güvenliği öngörülerinin Biricik bir görünümü sağlanır. Ayrıyeten Qualys TruRisk, Amel yükü kritikliği ve Emniyet açığı tespitleri sayesinde Emniyet riskini ölçererk riskleri önceliklendirmek, izlemek ve azaltmak için fidye yazılımı, Kötü emelli yazılım ve istismar tehdidi tahliliyle ilişkilendirir.
  • Kodsuz, sürükle bırak Amel akışları olmadan süratli düzeltme– QFlow teknolojisinin TotalCloud ile entegrasyonu, güvenliğin yanı Dizi DevOps gruplarının değerli Vakit ve kaynaklarından tasarruf sağlar. Otomasyon ve kodsuz, sürükle bırak Amel akışları, kısa ömürlü bulut varlıklarındaki Emniyet açıklarını kıymetlendirme, yüksek profilli tehditlere karşı ikaz, yanlış yapılandırmaları düzeltme ve yüksek riskli varlıkları karantinaya alma üzere Vakit Meydan operasyonel vazifeleri kolaylaştırmaya Yardımcı olur.
  • Sorunları erkenden yakalamak için sola kaydırma güvenliği– TotalCloud, bulut Amel yüklerini, kapsayıcıları ve Kod Olarak Altyapı (IaC) yapılarını Daimi olarak pahalandırmak için geliştiricilerin var CI/CD araçlarına entegre edilmiş sola kaydırma güvenliği sağlar. Bu, AWS, Azure ve Google Cloud dahil, Aka bulut sağlayıcılarına takviye sağlarken, geliştirme, oluşturma ve dağıtım öncesi etaplarında Emniyet açıklarının ve düzeltme adımlarının süratli bir halde belirlenmesine İmkan tanır.

Piyasaya Çıkma 

Qualys TotalCloud şu anda önizlemededir. Yıl sonuna kadar genel kullanıma sunulacak. Fiyatsız bir Deneyim istemek için, Qualys.com/totalcloud-trial adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir