Qualcomm’dan sürpriz: Snapdragon 7+ Gen 2 tanıtıldı

Genel Mar 17, 2023 Yorum Yok
Qualcomm’un Snapdragon 7+ Gen 1 ve Snapdragon 7 Gen 2 işlemciyi tanıtması bekleniyordu. Sürpriz biçimde Snapdragon 7+ Gen 2 tanıtıldı. Qualcomm, bu işlemciyi şimdiye kadarki en kuvvetli 7 serisi olarak öne çıkarıyor.

Qualcomm Snapdragon 7 Plus Gen 2 özellikleri

Qualcomm’un açıklamasına nazaran, Snapdragon 7+ Gen 2, selefi Snapdragon 7 Gen 1’e nazaran %50 daha performanslı çalışıyor. Kâğıt üzerinde, çip, 2.91GHz’e kadar saat suratlarına sahip ve 16GB’a kadar RAM desteği sunuyor. Akıllı telefonlar dışında Logitech G Cloud, Razer Edge gibi  aygıtlarda da kullanılabilecek bir işlemci. İsmi belirtilmeyen Adreno GPU, 2 kat performans artışı sağlıyor. Çip, QuickCharge 5 uyumlu. Qualcomm’un tezi; beş dakika şarj ile %50 doluluk.

Snapdragon 7+ Gen 2, birinci nesil üzere üst Tertip özellikleri taşıyor; 200MP sensörün yanı Dizi tıpkı anda iki kameradan üçlü pozlama ile HDR görüntü çekimini destekleyen ISP, Dolby Vision uyumlu ve 120Hz yenileme suratını destekleyen ekran üzere. Qualcomm, işlemcinin Yapay zeka işlemede %40’a kadar daha âlâ olduğunu söylüyor. Yapay zeka motoru, Özellikle bulut tabanlı oyunlarda fayda sağlayan otomatik değişken oranlı gölgelendirme özelliğini destekliyor. Temas tarafında, 7 serisinde bir birinci olan 5G/4G çift SIM dayanağı mevcut.

Qualcomm Snapdragon 7 serisinin yeni üyesi 7+ Gen 2 işlemci, bu aydan itibaren birinci olarak Xiaomi Redmi ve Realme telefonlarda kullanılacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir