PUBG Mobile dünya şampiyonasında S2G eze eze kazandı

Yazılım Oca 10, 2023 Yorum Yok
Malezya ve Endonezya’da düzenlenen PUBG Mobile 2022 şampiyonasına gururumuz S2G Sports damga vurdu. 3 gün süren finallerde Brezilyalı, Nepalli ve Moğol rakiplerini geride bırakarak şampiyonluk kupasına ulaşmayı başardı.

S2G Sports göğsümüzü kabarttı

10 Kasım itibariyle Malezya’da start Meydan PUBG Mobile 2022 şampiyonasında elemeleri geçen 14 grup ve direkt Davet edilen 2 grup olmak üzere Yekün 16 grup Endonezya’da kıyasıya uğraş etti. Her gün 6 maç olacak formda 3 günlük final turnuvası az Evvel sonra erdi.

İlk gün pek varlık gösteremeyen S2G ikinci gün birinci galibiyetini almayı başarmıştı. Brezilyalı 3 takımın ağır dominasyonuna Karşın üçüncü gün adeta gösteri yapan S2G Sports rekor puanlara ulaşarak camiayı sevince boğdu. Bilhassa Sylas maçlarda puanlara Aka katkı sağladı.

PUBG Mobile tarihinde en yüksek skor S2G Sports tarafından elde edildi. Şampiyon S2G toplamda 510 bin dolar Aka mükafatın sahibi oldu. İkinci DRS Gaming grubu 292 bin dolar, üçüncü Alpha 7 grubu ise 217 bin doları kasasına koydu.

Elbette Fire Flux Esports grubunun de şampiyonaya katkısı yadsınamaz. bütün maçlar boyunca alanda öbür grupların puan almasına gücü yettiğince Mani olmaya çalışan FF Sports kupanın ülkemize gelmesinde Aka Pay sahibi. Şampiyonayı 15. sırada tamamlasa da birinci gün aldığı galibiyetle herkesi ümitlendirmişti. Yine de Soulless gösteri maçını kazanarak 3000$ mükafata hak kazandı.

Sony Xperia’nın sponsor olduğu PUBG Mobile 2022 şampiyonasında oyuncular Sony Xperia 1 IV akıllı telefon modelinde maçlarını gerçekleştirdi. Toplamda ise 2.5 milyon dolar Ödül dağıtıldı. PUBG Mobile 2023 şampiyonası ise ülkemizde gerçekleştirilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir