PS5 kullanıcılarına müjde: DualSense, beklenen özelliğe kavuşuyor

Genel Mar 14, 2023 Yorum Yok
Playstation 5 lansmanından bu yana Sony, kullanıcı tecrübesini ve konsolu daha güzel hale getirmek ismine çalışmalarını sürdürüyor. O denli ki kısa mühlet Evvel marka, konsola Discord entegrasyonu iç olmak üzere yeni yetenekler kazandıran Aka bir güncelleme yayınladı. Yeni güncelleme, DualSense’in en Aka meselelerinden birini ortadan kaldırıyor.

PS5 denetimcisi DualSense, kablosuz güncelleme dayanağı kazandı

Bilindiği üzere DualSense, gelişmiş titreşim motoru ve aktif tetik tuşları ile oyun konsollarında şimdiye kadarki en düzgün Denetim aygıtlarından biri olarak görülüyor. Lakin bu artıların yanı Dizi birçok kullanıcı, kontrolcünün kablosuz güncelleme dayanağına sahip olmamasından şikayetçi. 

Nitekim şirketin en yakın rakibi Microsoft, kısa müddet Evvel Xbox denetimcileri için emsal bir özellik yayınladı. Playstation 5 sahipleri ise, DualSense güncellemeleri için kablo ilişkisine gereksinim duyuyor. 

Bildirilenlere nazaran kısa mühlet Evvel paylaşılan Playstation 5 sistem güncellemesi 7.0, DualSense denetimcileri için kablosuz güncelleme desteğini beraberinde getiriyor. Bu bağlamda Sony’nin kullanıcılara kulak verdiğini söyleyebiliriz. Ayrıyeten kablosuz güncellemelerde Sorun yaşayan kullanıcılar için USB dayanağı de devam edecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir