Amazon FireOS’lu Redmi Smart TV tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

Genel Mar 14, 2023 Yorum Yok
Redmi Smart Fire TV, Xiaomi’nin birinci FireOS TV’si değil; Avrupa’da birkaç model satışta. Fakat, bu televizyonlar Xiaomi markalı. Bugün Hindistan’da tanıtılan Redmi Akıllı TV, Amazon FireOS üzerinde çalışıyor ve sırf 32 inç modeli bulunuyor.

Redmi Smart Fire TV özellikleri

Redmi Smart Fire TV, HD Ready çözünürlük ve 60Hz yenileme suratını destekleyen 32 inç LED geriden aydınlatmalı LCD panele sahip. Ekran, 6.5ms’ye kadar reaksiyon müddeti, 178 derece görüş açısı sunuyor. Xiaomi’nin televizyonları üzere Vivid Picture Engine isminde tescilli imaj profili ile geliyor.

Ses tarafında, yerleşik 20W (2x10W) hoparlörler var ve Dolby Audio, DTS-HD, DTS Virtual: X teknolojileri destekleniyor. TV, dört çekirdekli CPU (ARM Cortex-A35) ve ARM Mali G31 MP2 GPU’dan oluşan isimsiz bir işlemciye sahip. Temas tarafında, çift bant WiFi, Bluetooth 5.0, Ethernet, 1 adet AV, 2 adet HDMI (biri ARC uyumlu), 2 adet USB, 3.5mm kulaklık girişi ve anten girişi yer alıyor.

Çerçeve dışında stand iç bütün noktalarının plastik olduğu belirtilen Redmi Smart TV, bütün tanınan akış platformlarının yanı Dizi fiyatsız canlı TV kanalları, Alexa, Miracast, Apple AirPlay destekleyen Amazon Fire OS ile geliyor. Şirketin Android TV ile çalışan televizyonlarında bulunandan farklı, sesle Denetim edilebilen uzaktan kumandayla geliyor. Uzaktan kumandada oynatma denetimleri, sessize alma, kılavuz, uygulamalar ve Alexa için tuşlar bulunuyor.

Redmi Smart Fire TV fiyatı

Redmi Smart Fire TV, Hindistan’da yaklaşık 170 dolara satışa çıkacak. Sonlu müddetliğine 158 dolardan satılacak. Televizyon, 21 Mart’tan itibaren Mi.com ve Amazon Hindistan sitesi üzerinden satın alınabilecek.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir