Playstation Stüdyolarından olan PixelOpus gelecek ay kapanıyor

Genel May 07, 2023 Yorum Yok
nihayet yıllarda Playstation Studios markası altında birçok oyun ve animasyon stüdyosu satın Meydan Sony, Farklı bir atılıma imza attı. Concrete Genie ve Entwined oyunlarının imalcisi PixelOpus, Sony’nin açıklamasına nazaran istikbal ay kapatılacak.

İlginç fikirleri ile bilinen PixelOpus, 2 Haziran’da kapılarını kapatıyor

Engadget’a konuşan bir Playtation yetklisi, Playstation Studios altındaki stüdyoların sistemli olarak portföy ve proje bakımdan değerlendirildiğini ve bu kıymetlendirme süreçlerinin tamamlanması ile PixelOpus stüdyosunun 2 Haziran’da kapatılacağını belirtti. Stüdyo, bu kararın akabinde Twitter üzerinden bir elveda gönderisi yayınladı.

2014 yılında Sony Interactive Entertainment altında kurulan PixelOpus; Enteresan konseptleri ve sanat tarzlarını kullanan Entwined ve Concrete Genie üretimleri ile biliniyordu. Stüdyo istikbal ay kapanacak olsa da Concrete Genie, Playstation Mağazası üzerinde satılmaya devam edecek. Savlara nazaran stüdyo, Sony Picture Animation ile Bir arada bir PS5 oyunu üzerinde çalışıyordu fakat maalesef bu oyunu muhtemelen hiçbir Vakit göremeyeceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir