Philips, 50 yıl garantili yeni LED ampullerini duyurdu

Genel Nis 22, 2023 Yorum Yok
LED ampullerin zati güç tasarruflu olduğu biliniyor fakat Signify, (Philips Lighting’in yeni şirket adı) bu tasarrufu bir adım daha ileriye götürüyor. Şirket, isminden da anlaşılacağı üzere, markanın her zamanki LED seçeneklerinden yüzde 40 daha az güç kullanan Philips Ultra Efficient LED ampullerini duyurdu.

50 Yıl garantili ampul

Klâsik akkor ampullerle karşılaştırıldığında, LED ampuller daha az güç kullanır, daha az ısı üretir ve daha uzun ömürlüdür. Akkor ampullere nazaran yüzde 90’a varan oranlarda daha az güç tüketen ve 25.000 saat yahut daha uzun bir ömre sahip olan bu ampuller yüksek güç verimliliğine sahiptir. LED ampuller ayrıyeten cıva üzere zehirli hususlar içermedikleri ve kullanımları sırasında daha az sera gazı saldıkları için Etraf dostudur. Öte yandan Signify, “gelişmiş” LED’ler ve optiklerin yıllık güç maliyetini ampul başına 55 sent ile 1,03 dolar düzeyine kadar düşürdüğünü argüman ediyor.

Signify, Ultra Efficient serisinin ortalama 50 yıllık bir ömre sahip olduğunu yahut Philips’in standart LED ampullerinden üç kat daha Çok kullanım ömürleri olduğunu aktarıyor. Philips’in yeni serisi Walmart’a Özel olarak satışa sunulacak. Yumuşak ak ve gün ışığı varyantlarında 60W muadil A19 ampul için 10 dolardan başlayan fiyatlar sunulacak. 65W BR30 ampul 11 dolar, 100W A21 ampul ise 15 dolar olarak belirlenmiş durumda. Yani kısaca, standart LED ampullere göre daha değerliler. Bu ortada bunların akıllı ampul olmadığını da belirtelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir